Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mysłowice: konferencja o szkolnictwie specjalnym

16.05.2016
Autor: inf. pras.
dzieci z zespołem Downa i dzieci pełnosprawne stoją razem na zdjęciu

Konferencja naukowa pt. „Specjalistyczna i wspierająca rola współczesnej szkoły specjalnej” odbędzie się 23 maja 2016 r. w godz. 9-14.30 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Mysłowicach.

Spotkanie adresowane jest do rodziców, przedstawicieli placówek oświatowych oraz instytucji pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością, które wymagają specjalistycznego wsparcia.

Celem konferencji jest zaprezentowanie kompleksowych rozwiązań w obszarze edukacji, terapii, opieki i wychowania, skierowanych do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ich rodzin, oferowanych przez szkolnictwo specjalistyczne.

Wypracować wnioski

Spotkanie będzie również próbą podjęcia dialogu w środowisku specjalistów i rodziców skupionych wokół dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, gdzie potrzeba jest wypracowania wniosków i postulatów jako głosu w ogólnopolskiej debacie pn. „Uczeń-rodzic-nauczyciel”. Zamierzeniem konferencji jest ponadto wsparcie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w poznaniu specyfiki procesu kształcenia dziecka z niepełnosprawnością i rozpoznawaniu jego swoistych potrzeb edukacyjnych oraz promowanie jakości i kompetencji szkolnictwa specjalistycznego w opozycji do bezrefleksyjnej inkluzji.

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

plakat zachęcający do udziału w konferencji

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas