Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mysłowice: konferencja o szkolnictwie specjalnym

17.05.2016
Autor: inf. pras.
dzieci z zespołem Downa i dzieci pełnosprawne stoją razem na zdjęciu

Konferencja naukowa pt. „Specjalistyczna i wspierająca rola współczesnej szkoły specjalnej” odbędzie się 23 maja 2016 r. w godz. 9-14.30 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Mysłowicach. 

Spotkanie adresowane jest do rodziców, przedstawicieli placówek oświatowych oraz instytucji pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością, które wymagają specjalistycznego wsparcia.

Celem konferencji jest zaprezentowanie kompleksowych rozwiązań w obszarze edukacji, terapii, opieki i wychowania, skierowanych do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ich rodzin, oferowanych przez szkolnictwo specjalistyczne.

Poznać proces edukacji dziecka

Spotkanie będzie również próbą podjęcia dialogu w środowisku specjalistów i rodziców skupionych wokół dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu wypracowania wniosków i postulatów jako głosu w ogólnopolskiej debacie „Uczeń- rodzic-nauczyciel”.

Zamierzeniem konferencji jest ponadto wsparcie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w poznaniu specyfiki procesu kształcenia dziecka z niepełnosprawnością i rozpoznawaniu jego swoistych potrzeb edukacyjnych oraz promowanie jakości i kompetencji szkolnictwa specjalistycznego w opozycji do bezrefleksyjnej inkluzji.

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury. 
plakat informujący o konferencji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas