Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Porozmawiaj o jąkaniu w Warszawie i Poznaniu

07.06.2016
Autor: inf. pras.
fragment plakatu zachęcającego do udziału w Skutecznej Terapii Jąkania w Poznaniu

Bezpłatne konsultacje dla osób jąkających się i szkolenie nt. „Potrzeby edukacyjne dziecka jąkającego” w ramach spotkań „Porozmawiajmy o jąkaniu” odbędzie się 18 czerwca w Klinice Leczenia Jąkania przy ul. Plastycznej 7 w Warszawie oraz 19 czerwca w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich odział w Poznaniu na ul. Konarskiego 6/4. 

Przez ponad 20-lat pracy z osobami jąkającymi zarówno dziećmi, jak i dorosłymi Klinika Leczenia Jąkania była świadkiem tego, jak wielu dramatów doświadczają osoby jąkające się. Dotyczy to w szczególności dzieci przedszkolnych i szkolnych, które w swoim środowisku czują się zagubione, a niejednokrotnie przez swoje zachowanie są nierozpoznane jako dzieci jąkające.

Wesprzeć dzieci

Należy zdać sobie sprawę, że problem jąkania nie dotyczy jedynie dziecka jąkającego, ale całego jego otoczenia. W obliczu jąkania postrzeganego często jako „dziwne zachowanie” dziecka zagubieni są również nauczyciele, którzy często pytają: „Jak pomagać, aby nie zaszkodzić?”, ale też  „Jak rozpoznać objawy jąkania ?”, ponieważ nie są one takie oczywiste.

Problemem społecznym pozostaje również odpowiednia opieka nad uczniem uczestniczącym w terapii jąkania. Idąc na przeciw tym oraz innym pytaniom Klinika Leczenia Jąkania zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności nauczycieli przedszkolnych oraz szkolnych, pedagogów, psychologów i logopedów do udziału w szkoleniu. Z kolei na badanie/konsultację zapraszone są: dzieci, młodzież i dorosłych wraz z opiekunami.

plakat zachęcający do udziału w Skutecznej Terapii Jąkania w Poznaniu

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas