Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy przysługuje mi jakaś finansowa pomoc?

24.06.2016
Autor: Ewa

Witam. Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności (stopień umiarkowany, symbol choroby: 06-E). Czy przysługuje mi jakaś pomoc finansowa, zasiłek?

Szanowna Pani,

Osoba legitymująca się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, której niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21. roku życia, może otrzymać zasiłek pielęgnacyjny. Kwota zasiłku pielęgnacyjnego wynosi 153 zł. Jest on wypłacany przez jednostki urzędu miasta lub gminy, zajmujące się wypłacaniem świadczeń rodzinnych. Więcej informacji na temat świadczenia pielęgnacyjnego znajdzie Pani na naszym portalu.

Informacje o innych ulgach i uprawnieniach przysługujących osobie posiadającej umiarkowany stopień niepełnosprawności znajdzie Pani na naszym portalu.

Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej mogą również ubiegać się o rozmaite świadczenia w ośrodku pomocy społecznej w miejscu zamieszkania.

Informacje dotyczące świadczeń udzielanych w ramach ustawy o pomocy społecznej znajdzie Pani na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas