Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Skład reprezentacji Polski

17.08.2016
Autor: oprac. Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj, na zdj. przemarsz reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r.
Źródło: paralympic.org.pl
Przemarsz reprezentantów Polski podczas otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r.

Polska wysyła na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio 97 sportowców, w tym 91 z niepełnosprawnością (36 kobiet i 55 mężczyzn) oraz 4 pilotów i 2 przewodników. Zawodników wspierać będzie 57 trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów, techników itp.

Kajakarstwo

Zawodnicy

  • Kamila Kubas (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)
  • Mateusz Surwiło (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)
  • Jakub Tokarz (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)

Trenerzy

  • Renata Klekotko
  • Michał Starczewski

 

Kolarstwo

Zawodnicy

  • Anna Duzikowska (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”)
  • Anna Harkowska (Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”)
  • Renata Kałuża (ZKS „Stal” Rzeszów)
  • Iwona Podkościelna (Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin)
  • Marcin Polak (Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin)
  • Arkadiusz Skrzypiński (Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin)
  • Przemysław Wegner („Razem” Poznań)
  • Rafał Wilk (ZKS „Stal” Rzeszów)

Piloci

  • Natalia Morytko
  • Aleksandra Tecław
  • Artur Korc
  • Michał Ładosz

Trenerzy

  • Mirosław Jurek
  • Jakub Pieniążek

Mechanicy

  • Marian Kowalski
  • Marcin Piekiełek
  • Jerzy Stawiński

 

Lekkoatletyka

Zawodnicy

  • Ewa Durska (Uczniowski Klub Sportowy „Barnim” Goleniów)
  • Alicja Fiodorow (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Radom)
  • Lucyna Kornobys (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)
  • Karolina Kucharczyk (ZSS „Sprawni Razem”)
  • Joanna Mazur (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”)
  • Arleta Meloch (GKS „Olimpia” Grudziądz)
  • Barbara Niewiedział (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy – MGOKSiR)
  • Katarzyna Piekart (Integracyjny Klub Sportowy Siedlce)
  • Sabina Stenka-Szymańska (KMKL „Sztorm” Kołobrzeg)
  • Renata Śliwińska (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Anna Trener-Wierciak (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”)
  • Tomasz Blatkiewicz (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Krzysztof Ciuksza (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Michał Derus (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”)
  • Adrian Imianowski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Robert Jachimowicz (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych „Start” Koszalin)
  • Aleksander Kossakowski (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Radom)
  • Rafał Korc (OKS „Start” Otwock)
  • Karol Kozuń (Integracyjny Klub Sportowy „Start” Zduńska Wola)
  • Maciej Lepiato (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Mirosław Madzia (KS MOSiR Cieszyn)
  • Łukasz Mamczarz (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Mateusz Michalski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Daniel Pek (Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Skorzewo)
  • Paweł Piotrowski (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)
  • Janusz Rokicki (KS MOSiR Cieszyn)
  • Mariusz Sobczak (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Radom)
  • Maciej Sochal (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych „Start” Koszalin)
  • Lech Stoltman (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Bartosz Tyszkowski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Łukasz Wietecki (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)

Przewodnicy

  • Sylwester Lepiarz
  • Michał Stawicki

Kierownik

  • Jerzy Jankowski

Trenerzy

  • Zbigniew Gryżboń
  • Wojciech Kikowski
  • Jacek Szczygieł
  • Mariusz Żabiński
  • Kazimierz Żuromski
  • Zbigniew Lewkowicz
  • Dariusz Niemczyn

 

Łucznictwo

Zawodnicy

  • Milena Olszewska (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  • Adam Dudka (Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” Lublin)
  • Piotr Sawicki (Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” Lublin)

Trener

  • Ryszard Pacura

 

Paraujeżdżenie

Zawodniczka

  • Karolina Karwowska (Stowarzyszenie Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych Hippoland)

Trenerka

  • Natalia Kozłowska

Luzak

  • Ireneusz Kozłowski

Weterynarz

  • Jarosław Karcz

 

Pływanie

Zawodnicy

  • Karolina Hamer (Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „Start” Katowice)
  • Oliwia Jabłońska (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)
  • Joanna Mendak (PSSON „Start” Białystok)
  • Paulina Woźniak (Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin)
  • Patryk Biskup (Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” Kalisz)
  • Jacek Czech (ISSIiP „Start” Tarnobrzeg)
  • Wojciech Makowski (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Kamil Rzetelski (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)

Administrator

  • Przemysław Czech

Trenerzy

  • Edward Dec
  • Wojciech Seidel

 

Podnoszenie ciężarów

Zawodnicy

  • Małgorzata Hałas-Koralewska (Stowarzyszenie Sportowe „Hałas Team” Strzelin)
  • Justyna Kozdryk (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Radom)
  • Marzena Zięba (Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”)
  • Grzegorz Lanzer (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych „Start” Koszalin)
  • Wawrzyniec Latus (Stowarzyszenie Eurobeskidy)
  • Mariusz Tomczyk (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” Wrocław)
  • Marek Trykacz (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)

Trener

  • Mariusz Oliwa

 

Strzelectwo sportowe

Zawodnicy

  • Filip Rodzik („Skorpion” Polkowice)
  • Szymon Sowiński (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)

Trener

  • Marek Marucha

 

Szermierka na wózkach

Zawodnicy

  • Renata Burdon (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Marta Fidrych (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Marta Makowska (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Adrian Castro (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Jacek Gaworski (Klub Szermierczy Wrocławianie)
  • Michał Nalewajek (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Dariusz Pender (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Grzegorz Pluta (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Kamil Rząsa (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)

Trener

  • Marek Gniewkowski

Technicy/trenerzy

  • Sebastian Koziejowski
  • Zbigniew Rybak

 

Tenis na wózkach

Zawodnicy

  • Kamil Fabisiak (Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku)
  • Tadeusz Kruszelnicki (Ziębicki Klub Tenisowy)

Trener

  • Rafał Helbik

 

Tenis stołowy

Zawodnicy

  • Dorota Bucław (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Katarzyna Marszał (Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa)
  • Dorota Nowacka (Uczniowski Klub Sportowy „Jola” Kraków)
  • Natalia Partyka (Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Szansa-Start Gdańsk)
  • Karolina Pęk (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  • Krystyna Siemieniecka (Uczniowski Klub Sportowy „Dziesiątka” Nowa Sól)
  • Patryk Chojnowski (Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin)
  • Rafał Czuper (PSSON „Start” Białystok)
  • Piotr Grudzień (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)
  • Rafał Lis (Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Szansa-Start Gdańsk)
  • Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)
  • Marcin Skrzynecki (Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra)
  • Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Trenerzy

  • Marek Biernat
  • Elżbieta Madejska
  • Andrzej Ochal

 

Wioślarstwo

Zawodnicy

  • Jolanta Majka (Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin)
  • Michał Gadowski (Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin)

Trener

  • Tomasz Kaźmierczak

 

Żeglarstwo

Zawodnicy

  • Monika Gibes (Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego)
  • Piotr Cichocki (Akademicki Klub Sportowy przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego)

Trener

  • Grzegorz Prokopowicz

Technik

  • Marek Gałkiewicz

 

Misja Paraolimpijska

  • Łukasz Szeliga (prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – PKPar)
  • Eugeniusz Grabowski (wiceprezes PKPar)
  • Wojciech Kudlik (przedstawiciel Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki)
  • Monika Maniak-Iwaniszewska (szef Misji Paraolimpijskiej)
  • Romuald Schmidt (zastępca szefa Misji Paraolimpijskiej)
  • Marcel Jarosławski (członek Misji Paraolimpijskiej, administrator)
  • Robert Kamiński (członek Misji Paraolimpijskiej, administrator)
  • Zenon Jaszczur (członek Misji Paraolimpijskiej, administrator)
  • Michał Pol (attaché prasowy)

Misja Medyczna

  • Andrzej Folga (szef Misji Medycznej, lekarz)
  • Jarosław Bortnowski (lekarz)
  • Anna Pacholec (lekarz, koordynator fizjoterapeutów)
  • Beata Buryta (fizjoterapeutka)
  • Magdalena Ignasiak (fizjoterapeutka)
  • Dorota Kubicka (fizjoterapeutka)
  • Robert Musiorski (fizjoterapeuta)
  • Marek Purczyński (fizjoterapeuta)
  • Roman Reszczyński (fizjoterapeuta)
  • Karol Różycki (fizjoterapeuta)
  • Witold Szachowicz (fizjoterapeuta)
  • Paweł Szczygieł (fizjoterapeuta)
  • Bartłomiej Tott (fizjoterapeuta)
  • Aleksander Wieteska (fizjoterapeuta)

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Które działanie Integracji w czasie 25 lat jej istnienia było lub jest dla Ciebie najważniejsze?

Biuletyn

Wspierają nas