Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Integracja w Gdyni zaprasza na wystawę

01.07.2016
Autor: Centrum Integracja Gdynia
kobieta stoi przy statku, na niebie są chmury, które odbijają się w ogromnej kałuży, przy której stoi dziewczyna

Galeria Integracja zaprasza na wystawę fotograficzną Barbary Kramczyńskiej. W czwartek 7 lipca o godz. 14 w witrynach gdyńskiego Centrum Integracja przy ul. Traugutta 2 zawisną zdjęcia wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego PSOUU Koło w Gdyni, którzy wzięli udział w niezwykłym projekcie „(Nie)pełnosprawność w obiektywie”.

Ideą wystawy jest wzbudzenie otwartej postawy wobec różnorodności i łamanie stereotypów związanych z wizerunkiem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie Ośrodka zostali sfotografowani w różnych ciekawych miejscach miasta, we wnętrzach i na ulicach. W obiektywie Barbary Kramczyńskiej powstały niezwykłe ujęcia, w których bohaterów jest zawsze dwóch – człowiek i miasto – Gdynia bez Barier. Projekt był realizowany w lutym i marcu 2016 r. Pomysłodawczynią projektu jest Jolanta Witen, Dyrektor Ośrodka.

Odkrycie nowego świata

- Staram się kreatywnie i spontanicznie podchodzić do tego co robię – mówi Barbara Kramczyńska. – Kiedy tworzę swoją rzeczywistość, świat przestaje dla mnie istnieć. Emocje mają wielką moc, ja zaklinam je w obraz. Fotografia jest dla mnie możliwością uchwycenia piękna niezwykle ulotnego, pojawiającego się między kolejnymi ujęciami. Staram się, aby moje zdjęcia wyrażały ogrom emocji i niezwykłą aurę każdej chwytanej migawką obiektywu chwili.

O projekcie „(Nie)pełnosprawność w obiektywie” artystka zdradza, że pojawił się w trudnym momencie jej życia i był dla niej samej terapią. Praca z modelami z niepełnosprawnością była rzutem na głęboka wodę, a nowe doświadczenie - odkryciem nowego, innego świata, lekcją pokory i zachwytu, budującą i dodającą skrzydeł.

Na wernisaż Centrum Integracja w Gdyni zaprasza 7 lipca o godz. 14, a wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas