Przejdź do treści głównej

Nowy Prezes PFRON Robert Kwiatkowski o zmianach w Funduszu

W programie „Misja Integracja” nowy Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapowiada zmiany. Chce je przeprowadzić wspólnie ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością.

Co jest dzisiaj największą bolączką Funduszu? Jak PFRON chce zachęcać osoby z niepełnosprawnością do podejmowania pracy, a pracodawców do ich zatrudniania? Kiedy możemy spodziewać się nowej ustawy, która zastąpi ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych? Na te i inne pytania odpowiada gość programu „Misja Integracja”, Robert Kwiatkowski. Prezes PFRON zaprasza też do zgłaszania własnych propozycji zmian w przepisach – konsultacje społeczne potrwają do 15 września 2016 r.

Wiadomo, że budżet PFRON składa się przede wszystkim z wpłat od pracodawców, którzy nie zatrudniają odpowiedniej liczby osób z niepełnosprawnością. Czy więc nowy prezes Funduszu, mówiąc o wzroście poziomu ich zatrudnienia, nie spowoduje, że budżet PFRON będzie zagrożony? Zobaczcie koniecznie, co mówi Robert Kwiatkowski.

W tym odcinku „Misji Integracja” sprawdzamy też, jak PFRON dba o zatrudnienie osób z niepełnosprawnością we własnych jednostkach. W polskich urzędach osoby te stanowią 4,2 proc. zatrudnionych, w Funduszu – ok. 13 proc. Czym zajmują się urzędnicy z niepełnosprawnością?

Z naszą kamerą zaglądamy też za drzwi warsztatu terapii zajęciowej – jednego z instrumentów aktywizacji zawodowej, finansowanego przez PFRON. Pokazujemy, czym zajmują się uczestnicy zajęć, ile czasu spędzają w warsztatach i jakie mają szanse trafić stamtąd na rynek pracy.


W programie „Misja Integracja” zmieściła się tylko część rozmowy z Prezesem PFRON, Robertem Kwiatkowskim. Całość jest do przeczytania na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • pomysl dobry...wrocic do akcji samochodu!-uniezaleznic sie...
    bk
    07.08.2016, 13:57
    uniezaleznic sie,sprawy dofinasowania do turnusow i samochodu..
    odpowiedz na komentarz

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas