Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Od stycznia otrzymają zwrot 75 proc.

05.01.2009
Autor: Łukasz Guza
Źródło: Gazeta Prawna, Interia.pl

Od stycznia pracodawcy otrzymają zwrot 75 proc. kosztów wynagrodzenia i składek niepełnosprawnego pracownika. Pomoc za grudzień ubiegłego roku otrzymają na starych zasadach.

Firmy, które po 1 stycznia 2009 r. zatrudnią niepełnosprawnego pracownika, otrzymają dofinansowanie do jego wynagrodzeń tylko po spełnieniu dodatkowych warunków. Będzie ono im przysługiwać, jeśli przyjęcie do pracy spowoduje wzrost netto zatrudnienia ogółem i wzrost netto zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Wyjątkiem będzie m.in. sytuacja, gdy pracownik zostanie przyjęty w miejsce osoby, której umowa o pracę została rozwiązana w trybie dyscyplinarnym, za wypowiedzeniem złożonym przez pracownika lub za porozumieniem stron. Tak wynika z ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. nr 237, poz. 1652). Weszła w życie 1 stycznia 2009 r.

- Nakładanie nowych obowiązków na pewno nie zachęci firm do zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników - mówi Grzegorz Bugała z firmy Promag.

Przeczytaj cały artykuł:

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • A ZA LEKKA ILE DAJA? PODOBNO PONIZEJ ZUSU NAWET ...
  JAREK
  11.01.2009, 23:52
  ,,,,,,,,,
  odpowiedz na komentarz
 • Wreszcie ktoś podał realne cyfry...
  niebieski
  06.01.2009, 12:46
  No i gdzie te 160% najniższej pensji, którą niby pracodawca miał dostawać? Mało się nie zachłysnęliście tymi bzdetami. Teraz dokładnie widać jak "opłacalne" staje się zatrudnianie osoby niepełnosprawnej...
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas