Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Od stycznia otrzymają zwrot 75 proc.

05.01.2009
Autor: Łukasz Guza
Źródło: Gazeta Prawna, Interia.pl

Od stycznia pracodawcy otrzymają zwrot 75 proc. kosztów wynagrodzenia i składek niepełnosprawnego pracownika. Pomoc za grudzień ubiegłego roku otrzymają na starych zasadach.

Firmy, które po 1 stycznia 2009 r. zatrudnią niepełnosprawnego pracownika, otrzymają dofinansowanie do jego wynagrodzeń tylko po spełnieniu dodatkowych warunków. Będzie ono im przysługiwać, jeśli przyjęcie do pracy spowoduje wzrost netto zatrudnienia ogółem i wzrost netto zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych. Wyjątkiem będzie m.in. sytuacja, gdy pracownik zostanie przyjęty w miejsce osoby, której umowa o pracę została rozwiązana w trybie dyscyplinarnym, za wypowiedzeniem złożonym przez pracownika lub za porozumieniem stron. Tak wynika z ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. nr 237, poz. 1652). Weszła w życie 1 stycznia 2009 r.

- Nakładanie nowych obowiązków na pewno nie zachęci firm do zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników - mówi Grzegorz Bugała z firmy Promag.

Przeczytaj cały artykuł:

Komentarz

  • Wreszcie ktoś podał realne cyfry...
    niebieski
    06.01.2009, 12:46
    No i gdzie te 160% najniższej pensji, którą niby pracodawca miał dostawać? Mało się nie zachłysnęliście tymi bzdetami. Teraz dokładnie widać jak "opłacalne" staje się zatrudnianie osoby niepełnosprawnej...

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas