Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poznań: „Ostatnia rodzina” z dźwiękowym opisem dla osób niewidomych

03.11.2016
Autor: inf. pras., fot. kadr z filmiku, youtube.com
Beksiński (Andrzej Seweryn) siedzi przy stole. Na ścianie wiszą jego dwa obrazy

Premiera filmu pt. „Ostatnia rodzina” z audiodeskrypcją odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 17 w Kinie Muza przy ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Liczba miejsc na film jest ograniczona, dlatego wymagana jest rezerwacja wejściówek przez maila: info@mililudzie.org.

Fabuła filmu

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Rodzina Beksińskich

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. przez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Reżyser „Ostatniej Rodziny” Jan P. Matuszyński odebrał główną nagrodę – Złote Lwy na zakończonym przed kilkoma tygodniami Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Pokaz odbywa się w ramach projektu „Kino dostępne 2.0” współfinansowanego przez Miasto Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego, którego celem jest zwiększenie liczby osób z niepełnosprawnościami, korzystających  z życia kulturalnego w naszym regionie.

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas