Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rehabilitacja

28.01.2009

Okładka dodatku

"Krótko po wypadku rehabilitacja kojarzyła mi się z długim pobytem w szpitalu, żmudnymi i często bolesnymi ćwiczeniami. Potem obraz ten wzbogacił się o wyjazdy sanatoryjne, podczas których odbywały się wędrówki po gabinetach rehabilitacyjnych. Do dzisiaj w sanatoriach do południa trwają zabiegi i ćwiczenia, a po południu spotkania towarzyskie i kurortowe imprezy Może być jednak inaczej. Od 16 lat przekonują o tym wystawcy z całego świata zjeżdżający do Łodzi na Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego i Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych.
Nikt tam nie mówi o sanatoryjnych kurortach. Wszyscy zastanawiają się, co jeszcze zrobić, żeby człowiek z niepełnosprawnością jak najszybciej mógł wrócić do codziennej aktywności.
W XXI wieku rehabilitacja ma jak najlepiej usprawnić osobę z niepełnosprawnością, i temu służą nowinki techniczne. Trwa wyścig o coraz nowocześniejsze protezy, łóżka pionizacyjne, wózki, aparaty do laseroterapii czy terapii ultradźwiękowej, fotele masujące itd. Wszystko po to, żeby człowiek wrócił do normalnego życia. Taką rehabilitację rekomenduję. W takiej sam chcę uczestniczyć."

Piotr Pawłowski
Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • propozycja
  Teresa
  15.09.2017, 20:17
  czy w przewidywalnej przyszłości będzie możliwość pobrania pliku pdf z magazynem Integracja - bardzo bym chciała poczytać, a inne możliwości nie wchodzą w grę...
  odpowiedz na komentarz
 • rehabilitacja
  Wełyczuk Ryszard Świebodzin
  05.06.2015, 21:16
  Co ty Piotrze możesz mówić o rehabilitacji!, nabyłeś niepełnosprawność będąc zdrowym. Pomyśl i myśl o tych, którzy po "hajne skręcajne" z lat 50 tych muszą borykać się z problemami i trudnościami dnia codziennego. Będąc prezesem , celebrytom problemów naszych nie widzisz. jak wybrać, zapłacić, w obuwiu udać się na rehabilitację!? nie posiadając tego dobra luksusowego?!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas