Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rehabilitacja

28.01.2009

Okładka dodatku

"Krótko po wypadku rehabilitacja kojarzyła mi się z długim pobytem w szpitalu, żmudnymi i często bolesnymi ćwiczeniami. Potem obraz ten wzbogacił się o wyjazdy sanatoryjne, podczas których odbywały się wędrówki po gabinetach rehabilitacyjnych. Do dzisiaj w sanatoriach do południa trwają zabiegi i ćwiczenia, a po południu spotkania towarzyskie i kurortowe imprezy Może być jednak inaczej. Od 16 lat przekonują o tym wystawcy z całego świata zjeżdżający do Łodzi na Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego i Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych.
Nikt tam nie mówi o sanatoryjnych kurortach. Wszyscy zastanawiają się, co jeszcze zrobić, żeby człowiek z niepełnosprawnością jak najszybciej mógł wrócić do codziennej aktywności.
W XXI wieku rehabilitacja ma jak najlepiej usprawnić osobę z niepełnosprawnością, i temu służą nowinki techniczne. Trwa wyścig o coraz nowocześniejsze protezy, łóżka pionizacyjne, wózki, aparaty do laseroterapii czy terapii ultradźwiękowej, fotele masujące itd. Wszystko po to, żeby człowiek wrócił do normalnego życia. Taką rehabilitację rekomenduję. W takiej sam chcę uczestniczyć."

Piotr Pawłowski
Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • propozycja
  Teresa
  15.09.2017, 20:17
  czy w przewidywalnej przyszłości będzie możliwość pobrania pliku pdf z magazynem Integracja - bardzo bym chciała poczytać, a inne możliwości nie wchodzą w grę...
  odpowiedz na komentarz
 • rehabilitacja
  Wełyczuk Ryszard Świebodzin
  05.06.2015, 21:16
  Co ty Piotrze możesz mówić o rehabilitacji!, nabyłeś niepełnosprawność będąc zdrowym. Pomyśl i myśl o tych, którzy po "hajne skręcajne" z lat 50 tych muszą borykać się z problemami i trudnościami dnia codziennego. Będąc prezesem , celebrytom problemów naszych nie widzisz. jak wybrać, zapłacić, w obuwiu udać się na rehabilitację!? nie posiadając tego dobra luksusowego?!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas