Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rehabilitacja

28.01.2009

Okładka dodatku

"Krótko po wypadku rehabilitacja kojarzyła mi się z długim pobytem w szpitalu, żmudnymi i często bolesnymi ćwiczeniami. Potem obraz ten wzbogacił się o wyjazdy sanatoryjne, podczas których odbywały się wędrówki po gabinetach rehabilitacyjnych. Do dzisiaj w sanatoriach do południa trwają zabiegi i ćwiczenia, a po południu spotkania towarzyskie i kurortowe imprezy Może być jednak inaczej. Od 16 lat przekonują o tym wystawcy z całego świata zjeżdżający do Łodzi na Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego i Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych.
Nikt tam nie mówi o sanatoryjnych kurortach. Wszyscy zastanawiają się, co jeszcze zrobić, żeby człowiek z niepełnosprawnością jak najszybciej mógł wrócić do codziennej aktywności.
W XXI wieku rehabilitacja ma jak najlepiej usprawnić osobę z niepełnosprawnością, i temu służą nowinki techniczne. Trwa wyścig o coraz nowocześniejsze protezy, łóżka pionizacyjne, wózki, aparaty do laseroterapii czy terapii ultradźwiękowej, fotele masujące itd. Wszystko po to, żeby człowiek wrócił do normalnego życia. Taką rehabilitację rekomenduję. W takiej sam chcę uczestniczyć."

Piotr Pawłowski
Redaktor naczelny

Komentarz

  • rehabilitacja
    Wełyczuk Ryszard Świebodzin
    05.06.2015, 21:16
    Co ty Piotrze możesz mówić o rehabilitacji!, nabyłeś niepełnosprawność będąc zdrowym. Pomyśl i myśl o tych, którzy po "hajne skręcajne" z lat 50 tych muszą borykać się z problemami i trudnościami dnia codziennego. Będąc prezesem , celebrytom problemów naszych nie widzisz. jak wybrać, zapłacić, w obuwiu udać się na rehabilitację!? nie posiadając tego dobra luksusowego?!

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas