Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Płomień Nadziei został przekazany

28.10.2004

29 czerwca 2003 na stadionie Croke Park w Dublinie zakończyły się trwające 8 dni XI Międzynarodowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Podczas Ceremonii Zamknięcia nastąpiło uroczyste przekazanie Znicza Olimpiad Specjalnych - Płomienia Nadziei, na ręce Komitetu Organizacyjnego Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Nagano, w Japonii 2005 oraz Komitetu Organizacyjnego Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Szanghaju w Chinach 2007. Po raz pierwszy igrzyska olimpiad specjalnych zostaną zorganizowane w Azji.

Igrzyska w Nagano odbędą się w dniach 26 lutego - 5 marca 2005. Weźmie w nich udział około 2 500 sportowców z 80 krajów, którzy zmierzą się między innymi w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, snowboardzie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim i hokeju.

fotografia: uroczyste otwarcie olimpiady

W XI Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych wzięła udział polska reprezentacja. Poniżej prezentujemy listę polskich osiągnięć.

fotografia: pływaczka

Zobacz także news o rozpoczęciu Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Dublinie

Opracowanie: Joanna Pertkiewicz, Paweł Prokop
Źródło: http://www.2003specialolympics.com

Tenis deblowy:
Duński Andrzej i Skibiński Tomasz - miejsce 3

Tenis indywidualny:
Skibiński Tomasz - miejsce 1 [Division MS-Black]
Duński Andrzej - miejsce 2 [Division MS-White]

Tenis stołowy (debel)
Goliczewska Anna i Wachowiak Paulina - miejsce 3 [Division F2]
Kamiński Łukasz, Zawadzki Robert - miejsce 2 [Division M14]

Tenis stołowy w deblu mieszanym
Wachowiak Paulina i Kamiński Łukasz - miejsce 1 [Division XD68]
Goliczewska Anna i Zawadzki Robert - miejsce 1 [Division XD69]

Tenis stołowy indywidualny
Wachowiak Paulina - miejsce 4 [Division F21]
Kubiak Zofia - miejsce 3 [Division F26]
Goliczewska Anna - miejsce 3 [Division F30]
Tomczyk Mariusz - miejsce 4 [Division M45]
Zawadzki Robert - miejsce 3 [Division M49]
Kamiński Łukasz - miejsce 4 [Division M49]

Kolarstwo
Cycling 500M Time Trial:
Tecław Barbara - miejsce 3 [Division 07]
Zając Roman - miejsce 5 [Division 17]

Cycling 1km Time Trial:
Tecław Barbara - miejsce 1 [Division 06]
Zając Roman - miejsce 5 [Division 20]

Cycling 5km Road Race:
Tecław Barbara - miejsce 4 [Division 02]
Zając Roman - miejsce 3 [Division 08]

Jazda na rolkach:
wyścig na 100 metrów: Kuschińska Iwona - miejsce 7 [Division F4]
Przydatek Marta - miejsce 1 [Division F6]
Podlaski Grzegorz - miejsce 3 [Division M2]
Sieliło Krzysztof - miejsce 2 [Division M3]

2X100m sztafeta na rolkach
Kuschińska Iwona, Przydatek Marta - miejsce 1 [Division 2]
Podlaski Grzegorz, Sieliło Krzysztof - miejsce 2 [Division 3]

Wyścigi na rolkach 300 metrów:
Kuschińska Iwona - miejsce 2 [Division 02]
Przydatek Marta - miejsce 7 [Division 05]
Podlaski Grzegorz - miejsce 1 [Division 08]
Sieliło Krzysztof - miejsce 4 [Division 10]

Podnoszenie ciężarów:
Combination Bench and Dead Lift Male:
Szymański Adam - miejsce 1 [Division 03]
Simlat Wojciech - miejsce 3 [Division 03]
Markowski Adam - miejsce 2 [Division 04]
Myga Kazimierz - miejsce 3 [Division 15]

DeadLift Male:
Szymański Adam - miejsce 1 [Division 03]
Simlat Wojciech - miejsce 2 [Division 03]
Markowski Adam - miejsce 2 [Division 04]
Myga Kazimierz - miejsce 2 [Division 15]

Kajakarstwo:
Niemczyk Piotr - miejsce 1 [Division 7]
Mrówczyńska Marzena - miejsce 1 [Division 8]
Kamińska Karolina - miejsce 2 [Division 8]
Marusiński Mariusz - miejsce 3 [Division 9]

Gimnastyka artystyczna
Kategoria Men's Floor Exercise:
Żmuda Adam - miejsce 2 [Division 103]
Jaszczyszyn Piotr - miejsce 5 [Division 108]

Men's Horizontal Bars:
Żmuda Adam - miejsce 2 [Division 102]
Jaszczyszyn Piotr - miejsce 1 [Division 105]

Men's Parallel Bars:
Jaszczyszyn Piotr - miejsce 1 [Division 107]

Men's Rings:
Żmuda Adam - miejsce 1 [Division 102]

Men's Vaulting:
Żmuda Adam - miejsce 4 [Division 103]
Jaszczyszyn Piotr - miejsce 2 [Division 105]

Women's All Around:
Salwa Justyna - miejsce 2 [Division 110]

Women's Balance Beam:
Salwa Justyna - miejsce 1 [Division 108]
Wójcik Emilia - miejsce 1 [Division 111]

Women's Floor Exercise:
Salwa Justyna - miejsce 2 [Division 108]
Wójcik Emilia - miejsce 3 [Division 110]

Women's Uneven Bars:
Salwa Justyna - miejsce 2 [Division 107]

Women's Vaulting:
Wójcik Emilia - miejsce 2 [Division 108]
Salwa Justyna - miejsce 2 [Division 110]

Piłka nożna
11-A-sideTeam: Reprezentacja Polski miejsce 4 [Division 2]

Jazda konna
Equestrian Dressage:
Surma Tomasz - miejsce 2 [Division 09]
Kiełbiowski Michał - miejsce 3 [Division 18]

Equestrian English Equitation:
Rzepa Marcin - miejsce 1 [Division 01]
Wyrąbkiewicz Karolina - miejsce 3 [Division 14]
Kiełbiowski Michał - miejsce 3 [Division 20]

Equestrian Pole Bending:
Rzepa Marcin - miejsce 3 [Division 1]
Surma Tomasz - miejsce 1 [Division 3]

Equestrian Working Trails:
Rzepa Marcin - miejsce 1 [Division 02]
Kiełbiowski Michał - miejsce 1 [Division 07]
Wyrąbkiewicz Karolina - miejsce 2 [Division 12]
Surma Tomasz - miejsce 1 [Division 13]


Bowling:
Bowling Debel:
Cicha Teresa i Luterek Paweł - miejsce 5 [Division 08]

Bowling indywidualny:
Cicha Teresa - miejsce 3 [Division 18]
Luterek Paweł - miejsce 4 [Division 34]

Koszykówka
Reprezentacja Polski - 4 miejsce [Division D4M]

Badminton Debel:
Biskup Sylwia i Filarska Katarzyna - miejsce 1 [Division ALLEN]
Kaczmarek Mariusz i Mróz Rafał - miejsce 1 [Division NEAGH]

Badminton Debel mieszany:
Biskup Sylwia i Mróz Rafał - miejsce 2 [Division BEN BULBEN]
Filarska Katarzyna i Karczmarek Mariusz - miejsce 4 [Division WICKLOW]

Badminton indywidualny:
Biskup Sylwia - miejsce 1 [Division BLACKWATER]
Mróz Rafał - miejsce 3 [Division BRIDE]
Filarska Katarzyna - miejsce 1 [Division EARNE]
Karczmarek Mariusz - miejsce 1 [Division SHANNON]

Lekkoatletyka:
Bieg na 100 metrów:
Adaś Anna - miejsce 4 [Division 13]
Tomsia Mariola - miejsce 3, [Division 27]
Moszczyński Paweł - miejsce DQ-FOU [Division 67]
Drewniak Grzegorz - miejsce 1 [Division 70]

Bieg na 200 metrów:
Adaś Anna - miejsce 5 [Division 09]
Świerzewski Krystian  - miejsce 6 [Division 35]
Moszczyński Paweł - miejsce 1 [Division 47]

Bieg na 400 metrów
Sicińska Beata - miejsce 7 [Division 03]
Świerzewski Krystian - miejsce 4 [Division 25]

Bieg na 800 metrów:
Sicińska Beata - miejsce 4 [Division 02]

4X100m sztafeta:
Reprezentacja Polski - miejsce 5 [Division 14]

Skok w dal:
Tomsia Mariola - miejsce 4 [Division 14]

Shotput-Men 4 Kg:
Drewniak Grzegorz - miejsce 2 [Division 15]

Softball Throw:
Dobrowolska Katarzyna - miejsce 5 [Division 04]
Tarkota Adam - miejsce 2 [Division 15]

Standing Long Jump:
Dobrowolska Katarzyna - miejsce DQ-HE [Division 08]
Tarkota Adam - miejsce 1 - [Division 17]

Sporty wodne
25m styl grzbietowy:
Półtorak Anna - miejsce 1 [Division 04]
Gapińska Angelika - miejsce 6 [Division 06]
Nikiel Andrzej - miejsce 2 [Division 15]
Oleszyński Paweł - miejsce 4 [Division 19]

25m styl klasyczny:
Włodarczak Magdalena, miejsce 1, [Division 05],
25 metrów stylem motylkowym: Mocek Tomasz, miejsce 2, [Division 04]

20 metrów stylem dowolnym:
Mocek Tomasz - miejsce 1 [Division 20]
Marzec Mateusz - miejsce 7 [Division 24]

4x25 m sztafeta stylem dowolnym:
Reprezentacja Polski - 1 miejsce [Division 02]
Reprezentacja Polski - 4 miejsce [Division 04]

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

W jaką działalność na rzecz innych najchętniej się angażujesz?

Biuletyn

Wspierają nas