Przejazdy ulgowe dla osób z niepełnosprawnością
13.02.2009
Zgodnie z Uchwałą Nr XXXVI/494/08 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 16 grudnia 2008 r. przejazdy zniżkowe przysługują osobom z niepełnosprawnością „pobierającym świadczenia socjalne wypłacane przez właściwe organy oraz opiekunom tych osób w czasie podróży – na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (również zaświadczenia o pobieraniu renty socjalnej)”.
Przysługują także osobom ociemniałym oraz ich przewodnikom legitymujących się odpowiednimi dokumentami.
Do bezpłatnych przejazdów podmiejskimi autobusami uprawnione są osoby całkowicie niezdolne do pracy, a także osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji lub posiadający dawną pierwszą grupę inwalidzką oraz ich opiekunowie na podstawie odpowiednich dokumentów.
Komentarze
-
Wheeslidiox
13.10.2023, 14:06 -
COROBIA RADNI I ZARZĄD MIASTA POZNANIU?
06.10.2012, 22:20INWALIDZI MIESCE POZNANIA JEST SĄ PONIŻANI I RZUCANE KŁODY PRZEZ URZEDNIKÓW MOPR w POZNANIU CO ZROBILI KOPLETNIE NIC MAJĄ TRUDNOŚCI DOJECHANIEM DO CELU MASE OBJAZDÓWI PRZESADEK WAŻNE NIECH EMERYCI I RECIŚCI PŁACA ZA OBWOŻENIE NA KOSZT PODATNIKÓW NASEPNY REMONT JEDZ I PŁAC ZADNEJ ULGI NIEMA?odpowiedz na komentarz -
Dla wszystkich?
19.04.2009, 11:19Mój syn ma orzeczoną niepełnosprawność.Dostaję na niego zasiłek pielęgnacyjny.Czy on też może mieć zniżkę na bilet?odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz