Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

List do redakcji: urzędnik też człowiek

17.11.2016
Autor: Redakcja, fot. sxc hu
Źródło: Integracja 5/2016
Fragment klawiatury komputera

Redakcja Integracji otrzymuje wiele wiadomości od Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”. Zobaczcie zadawane nam pytania lub refleksje Czytelników. Zapraszamy do lektury.

Jestem osobą poważnie niedowidzącą ze znacznym stopniem niepełnosprawności, jednocześnie sprawuję opiekę nad synem, również ze stopniem znacznym. Pobieram od wielu lat świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia, gdyż syn urodził się z poważnymi wadami serca, jest po operacji. Postanowiłam jednaksię kształcić, aby zyskać coś wartościowego dla siebie. Ukończyłam studia licencjackie, a następnie magisterskie, w czym syn mnie bardzo wspierał i był moim motorem do działania.

Nie daję jednak sobie rady ze swym PCPR. Od około 3 lat walczę o dofinansowanie do laptopa, ponieważ jest mi bardzo potrzebny, aby łatwiej komunikować się ze światem. Złożyłam wniosek o dofinansowanie w programie „Likwidacja barier w komunikowaniu się i technicznych”, następnie w „Aktywnym Samorządzie”. Panie, które pracują w PCPR, wykazują się całkowitym brakiem empatii, są wręcz złośliwe, kiedy osoba niepełnosprawna składa takie wnioski. Kiedy jeszcze studiowałam, dogryzały mi, że uczelnia, na której studiuję, jest nic niewarta i pytały, po co mi te studia? Czy można tak dyskryminować matki?

Dane osobowe do wiadomości redakcji

 

Janka GrabanOD REDAKCJI: Zatrzymam się nad oceną zachowań pracowników służby samorządowej. Prawda pewnie leży pośrodku, bo nie sposób uwierzyć, że wszystkie osoby z PCPR w jakiejkolwiek miejscowości są przeciwko osobom z niepełnosprawnością i zamiast pomagać, to rzucają kłody pod nogi... Jeżeli czujemy się zlekceważeni, nie rozumiemy decyzji instytucji, do której występujemy lub uważamy, że niesłusznie nam odmówiono np. dotacji, to istnieje procedura odwoławcza, możliwość składania skarg i wniosków, a w ostateczności dochodzenie swoich praw w sądzie. W opisanej sytuacji podpowiadamy, aby aplikując o dotację kolejny raz, dokładnie dowiedzieć się, jakie trzeba spełnić warunki, aby ją otrzymać. Warto też udać się po informację i pomoc do oddziału PFRON. A może najlepiej kupić używany laptop?

Czekamy na Wasze listy!

Piszcie na adres redakcji:

„Integracja”, ul. Dzielna 1,
00-162 Warszawa,

e-mail: janka.graban@integracja.org

Komentarz

  • ws urzędników PCPR
    Pati
    20.11.2016, 00:26
    z całą stanowczością i przykrością potwierdzam zachowanie urzędników (powiatowy PCPR)), bo dotknęło również to mnie przy staraniach się o likwidację bariery- bezskutecznie przez kilka lat!!! do nadal - przy podobnym naruszającym przepisy zachowaniu urzędników, a odwołania skargi do rady powiatowej podobnie były bezskuteczne...ze względu na wykluczenie z powodu stanu zdrowia i istniejących barier, pomimo zaświadczeń specjalistów oraz zamieszkiwania na terenie wiejskim nie było możliwe dla mnie wszczęcie postępowania sądowego p.s. Pani Graban również nie odpowiedziała mi przed kilku laty na zadane na jej maila pytanie do dziś

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas