Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Witryny najlepiej dostosowane

31.03.2009
Autor: Anna Godziuk, Fot.: arch. Widzialni
Źródło: inf. własna

W pierwszej edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier” wygrały: serwis Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze - www.zielona-gora.po.gov.pl i  należący do firmy DreamGroup serwis www.visioncare.pl .

Joanna Częstochowska, redaktor naczelna serwisu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Fot.: arch. WidzialniOrganizatorami konkursu byli Widzialni i Agora. Miał on na celu wyłonienie witryny najbardziej przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Serwisy rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach - „Strona administracji publicznej” i „Strona komercyjna”.

Oprócz nagród głównych przyznano sześć wyróżnień, po trzy w każdej kategorii. Wyróżnienia trafiły do: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za serwis www.zus.pl, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za serwis www.bip.gov.pl oraz do Politechniki Łódzkiej za witrynę www.bon.p.lodz.pl.

W kategorii serwisów komercyjnych wyróżnienia otrzymały: firma LPP S.A. za serwis www.lpp.com.pl, Pracownia Plastyczna Tymoch za serwis www.tymoch.pl oraz projekt Geocontext za stronę www.geocontext.mobi.

W konkursie wzięło udział ponad 70 serwisów internetowych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas