Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rodzice dzieci z MPD mają swój serwis

03.04.2009
Autor: Anna Godziuk, Fot.: www.sxc.hu
Źródło: inf. własna

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym uruchomiło stronę internetową poświęconą dziecięcemu porażeniu mózgowemu - www.porazeniemozgowe.com.pl .

Cień dziecka i matki na trawie. Fot.: www.sxc.huSerwis ma służyć integracji rodziców i wymianie informacji. Będą w nim publikowane materiały poradnikowe i popularnonaukowe poruszające zagadnienia związane z porażeniem mózgowym.

- Chcemy dotrzeć z informacją i wsparciem do rodzin, które często oddalone od dużych ośrodków miejskich nie mają zbyt wielu możliwości, aby uzyskać właściwą pomoc, często nie wiedzą nawet, gdzie jej szukać  – mówi Ewa Jagiełło, prezes stowarzyszenia.

Na stronie znajdują się odpowiedzi na pytania z zakresu medycyny, prawa i polityki społecznej. Są tam też informacje z dzieciny ortopedii, praw osób z niepełnosprawnością oraz rehabilitacji. W planach jest uruchomienie forum dyskusyjnego.

Kontakt ze stowarzyszeniem: biuro@porazeniemozgowe.com.pl.

W maju w Sejmie RP będzie otwarta wystawa fotograficzna pt. „Patrzeć z nadzieją”, prezentująca portrety dzieci z porażeniem mózgowym. Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski. Celem projektu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy dziecka z porażeniem mózgowym.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • anonimowa ankieta "Rodzinna i instytucjonalna rehabilitacja dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym"
  Paulina
  08.04.2019, 13:21
  Szanowna Pani / Szanowny Panie, Jestem studentką na drugim roku studiów magisterskich z Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Rzeszowskim. W ramach pracy magisterskiej na temat Rodzinna i instytucjonalna rehabilitacja dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym przeprowadzam badania, których celem jest zbadanie wpływu opieki rodzinnej oraz instytucji psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym w wybranym środowisku lokalnym na terenie województwa podkarpackiego. Ankieta jest skierowana do rodziców oraz opiekunów dzieci z porażeniem mózgowym. Badanie jest anonimowe i ma jedynie służyć do celów naukowych. Ankieta składa się z 45 pytań w tym 32 pytania są związane z tematem pracy a 13 pytań to metryczka. Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Będę wdzięczna za poświęcony mi czas. https://www.survio.com/survey/d/C6K9O7N9K6M8K9L1A
  odpowiedz na komentarz
 • Anonimowa ankieta dla rodziców i opiekunów dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
  Paulina
  06.04.2019, 09:24
  https://www.survio.com/survey/d/R6Y9S5M1X6Q3G4L2O
  odpowiedz na komentarz
 • Anonimowa ankieta dla rodziców i opiekunów dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
  Paulina
  06.04.2019, 09:23
  Szanowni państwo, jestem studentką 2 roku pracy socjalnej studiów magisterskich i piszę pracę magisterską na temat rodzinnej i instytucjonalnej rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Ta ankieta jest mi bardzo potrzebna do badan. Bardzo proszę o poświęcenie chwili czasu na wypełnienie ankiety. Wiem że jest dużo pytań i nie każdy może mieć czas i chęci aby wypełnić ale proszę całość wypełnić. Będę wdzięczna dziękuję.
  odpowiedz na komentarz
 • Ankieta dla rodziców
  Magda
  16.01.2018, 17:54
  Szanowni Państwo jestem studentką kierunku: Fizjoterapia. Piszę pracę magisterską dotyczącą jakości życia rodziców dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Ankieta jest anonimowa a wyniki będą poddane analizie statystycznej. Oto link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKcsCM7-TAqIZxKtQQxdvNchJuy39axnopj3 mcrOFRK-_haA/viewform Dziękuję wszystkim za pomoc:)
  odpowiedz na komentarz
 • Ankieta dla rodziców
  Agnieszka
  05.11.2015, 13:00
  Szanowni Państwo jestem studentką 7 semestru fizjoterapii w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prowadzę badania na temat skuteczności metod rehabilitacyjnych w usprawnianiu dzieci z mpdz. Ankieta jest anonimowa, a zebrane w ten sposób informacje posłużą mi do napisania pracy licencjackiej. Skierowana jest ona do rodziców lub opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Dziękuję za pomoc. http://www.survio.com/survey/d/T1I6C9F5M2F2T9F0R
  odpowiedz na komentarz
 • Ankieta dla rodziców
  Katarzyna
  18.06.2015, 18:52
  Proszę rodziców dzieci z mózgowym porażeniem o wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy magisterskiej. Oto link do ankiety: http://www.interankiety.pl/interankieta/4f294a5193bb395a6703c6f72ed2bce1 Dziękuję za poświęcony czas.
  odpowiedz na komentarz
 • Bezpłana akcja dla dzieci i młodzieży
  Fizjofit
  29.05.2012, 12:50
  Szanowni Państwo, nasz ośrodek rehabilitacyjny organizuje bezpłatną akcję " Dla dzieci i młodzieży". Zapraszamy serdecznie na dni otwarte dla dzieci i młodzieży w wieku od 10-25 lat. Skorzystaj z 1 tygodniowej bezpłatnej rehabilitacji neurologicznej lub Lokomatu. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszy kontakt z rejestracją (tel. 32 234-06-90) w celu rezerwacji godziny badania. Sponsor akcji - Firma Technomex Zapraszam serdecznie, Fizjofit
  odpowiedz na komentarz
 • strona czysta
  Zespół EJSAK Group
  06.04.2009, 22:07
  strona została "wyczyszczona" z wirusa. Nie było to celowe działanie, strona była aktualizowana z zainfekowanego komputera i to spowodowało zainstalowanie wirusa. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, w przypadku jakikolwiek pytań, zastrzeżeń i wątpliwości prosimy o kontakt
  odpowiedz na komentarz
 • Uwaga na strone!
  On33
  04.04.2009, 14:47
  Strona z niespodziankami-koń trojański.
  odpowiedz na komentarz
 • WIRUSY
  JOLA
  04.04.2009, 07:22
  PROSZĘ NIE WCHODZIĆ NA TE STRONĘ PONIEWAŻ JEST ZAINFEKOWANA WIRUSAMI
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas