Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rodzice dzieci z MPD mają swój serwis

03.04.2009
Autor: Anna Godziuk, Fot.: www.sxc.hu
Źródło: inf. własna

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym uruchomiło stronę internetową poświęconą dziecięcemu porażeniu mózgowemu - www.porazeniemozgowe.com.pl .

Cień dziecka i matki na trawie. Fot.: www.sxc.huSerwis ma służyć integracji rodziców i wymianie informacji. Będą w nim publikowane materiały poradnikowe i popularnonaukowe poruszające zagadnienia związane z porażeniem mózgowym.

- Chcemy dotrzeć z informacją i wsparciem do rodzin, które często oddalone od dużych ośrodków miejskich nie mają zbyt wielu możliwości, aby uzyskać właściwą pomoc, często nie wiedzą nawet, gdzie jej szukać  – mówi Ewa Jagiełło, prezes stowarzyszenia.

Na stronie znajdują się odpowiedzi na pytania z zakresu medycyny, prawa i polityki społecznej. Są tam też informacje z dzieciny ortopedii, praw osób z niepełnosprawnością oraz rehabilitacji. W planach jest uruchomienie forum dyskusyjnego.

Kontakt ze stowarzyszeniem: biuro@porazeniemozgowe.com.pl.

W maju w Sejmie RP będzie otwarta wystawa fotograficzna pt. „Patrzeć z nadzieją”, prezentująca portrety dzieci z porażeniem mózgowym. Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski. Celem projektu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy dziecka z porażeniem mózgowym.

Komentarz

  • anonimowa ankieta "Rodzinna i instytucjonalna rehabilitacja dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym"
    Paulina
    08.04.2019, 13:21
    Szanowna Pani / Szanowny Panie, Jestem studentką na drugim roku studiów magisterskich z Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Rzeszowskim. W ramach pracy magisterskiej na temat Rodzinna i instytucjonalna rehabilitacja dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym przeprowadzam badania, których celem jest zbadanie wpływu opieki rodzinnej oraz instytucji psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym w wybranym środowisku lokalnym na terenie województwa podkarpackiego. Ankieta jest skierowana do rodziców oraz opiekunów dzieci z porażeniem mózgowym. Badanie jest anonimowe i ma jedynie służyć do celów naukowych. Ankieta składa się z 45 pytań w tym 32 pytania są związane z tematem pracy a 13 pytań to metryczka. Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Będę wdzięczna za poświęcony mi czas. https://www.survio.com/survey/d/C6K9O7N9K6M8K9L1A

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas