Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fakt.pl: Matka porusza się na wózku, więc sąd zabierze jej dziecko

21.11.2016
Autor: oprac. tp, fot. M. Kuśmierz
Źródło: Fakt.pl
napis sąd

Sąd rodzinny w Zielonej Górze chce odebrać pięciomiesięczną córeczkę 32-letniej Joannie Gawryś-Wojtyś, która porusza się na wózku – informuje serwis Fakt.pl. „Za nic nie oddam dziecka. Nie otworzę drzwi policji” – mówi matka.

Sąd miał dać czas do 23 listopada na znalezienie osoby, która zamieszka z nią i pomoże w opiece nad córką. Joanna Gawryś-Wojtyś w wyniku mózgowego porażenia dziecięcego porusza się na wózku. Ma jednak mieszkanie i środki do życia, jest grafikiem komputerowym. W opiece nad córeczką pomagają jej babcia i ciocia.

Kłopoty zaczęły się, gdy Joanna Gawryś-Wojtyś wystąpiła o rozwód z mężem, który przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Prowadząca sprawę sędzia miała uznać wówczas, że matka nie może opiekować się córką.

Po interwencji dziennikarki „Faktu”, sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

- Mam w biurze człowieka do zadań specjalnych. Wysyłam Andrzeja Stefańskiego do Zielonej Góry, żeby się spotkał np. z prezydentem, organizacjami pozarządowymi, kościelnymi i zastanowił się, jak można pomóc pani Joannie i jej córeczce – zadeklarował.

Przeczytaj cały artykuł „Skandal. Sąd chce zabrać dziecko, bo matka jeździ na wózku” w serwisie Fakt.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • SEDZOWIE WYPRASZZA WYBITNEGO PRAWNIKA PROF Z RADWANSKIEGO PRAWNIK WYSZEDŁ?
  inwalida 1grupy glodny
  07.05.2017, 10:11
  MINISTER ZOBRO BRAŁ DIETY POSELSKIE JAK BYŁA INTERPELACJA POSELSKA TAK CHAMOWTO POTRAKTOWAL SEDZA REJONOWY i OKREGOWE CO NIEZNAJA KOSTUCJE R.P POCO IDZIE INWALIDA 1 grupy do SADU SPRAWEDLIWOS CO JEST NA BAKIER PISALI POSŁANKI SLD.PIS IpiS ,PO i UNI WOLMOSCI ZADNEJ INTERPELACI ZADNEJ OPOWEDZI NIE DAL Pismie jak sam minister sprawedliwosci bral pesje i dety liczne nagrody tak sady dzalaja co prawo naginaja dyskminuja ludzi poszkodowanych przez los/
  odpowiedz na komentarz
 • To nie może być
  Maria
  25.11.2016, 17:32
  To, że niepełnosprawna nie znaczy, że zła matka. Niepełnosprawni na wózkach to wspaniale radzący sobie ludzie. Powinna iść wszelka możliwa pomoc. Widocznie sytuacja nie została rozpoznana przez właściwe empatyczne osoby. Co za kraj, by takie stresy fundować?
  odpowiedz na komentarz
 • !!!!!!!
  Joanna Krzysztofik
  22.11.2016, 15:32
  I gdzie się podziali nasi ('nasi' bo sama mam m.in. słaby wzrok) zajadli "obrońcy" pokroju Lisa czy Korwin-Piotrowskiej? Nie odzywają się tu, bo musieliby przecież stanąć przeciwko systemowi. Ale gdyby p. Janusz Korwin-Mikke powiedział prawdę o tym systemie w kontekście naszego środowiska, to zaczęliby szczękać i stroszyć piórka, że niby nas obraża! To właśnie on, a nie oni, stanął w obronie p. Gawryś-Wojtyś! https://youtu.be/xUpg0j4I5U8 PS. Pragnę przypomnieć o liście, który napisałam wraz z trzema kolegami w obronie p. JKM odnośnie jego wypowiedzi z początku tego roku o uczniach ze schorzeniami intelektualnymi http://polskatonaszdom.salon24.pl/698168,list-otwarty-w-sprawie-slow-jkm-o-edu kacji-dzieci-niepelnosprawnych-umyslowo (polecam też zawarte w liście linki). A tej młodej mamie życzę z całego serca, by wszystko dobrze się skończyło. Proszę Pani, niech Pani się trzyma - i zdrowia dla Pani i Pani rodziny :)! / Tu komentarz p. Emila Tworkowskiego, który zna p. Gawryś-Wojtyś osobiście https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/photos/a.10150563803222060.370988 .277681892059/10154051063752060/?type=3&comment_id=10154051110242060&comment_t racking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D, dlatego wiadomo, że jest ona niewinna.
  odpowiedz na komentarz
 • podgrzewanie atmosfery
  Igor
  21.11.2016, 13:20
  Szanowni Państwo, nie znamy całej sprawy. Nie wiemy dlaczego taka była decyzja sędziego. Nie wiemy jak wygląda sytuacja tej pani i jej otoczenia. W komentarzach pod artykułem jest atak na Sędziego i MOPS. A poznaliśmy opinię tylko ze strony tej pani. Warto byłoby zapoznać się z argumentami i drugiej strony.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas