Piotr Kupicha: Scena jest dla wszystkich
Zwieńczeniem programu 21. Wielkiej Gali Integracji był występ zespołu Feel. Jego lidera, Piotra Kupichę zapytaliśmy o jego kontakty, zwłaszcza sceniczne, z osobami z niepełnosprawnością.
Mateusz Różański: Wiem, że zespół Feel często występuje na koncertach i festiwalach dla osób z niepełnosprawnością...
Piotr Kupicha: Przede wszystkim, scena jest absolutnie dla wszystkich, czyli także dla osób z niepełnosprawnością. One tak samo marzą o muzyce, jak i sprawni.
Tegoroczna gala odbywa się pod hasłem „Sprawni w pracy”. Czy miał Pan kiedyś zawodowy kontakt z osobami z niepełnosprawnością?
Jeszcze na początku mojej drogi zawodowej, gdy pracowałem m.in. w firmie eventowej, która organizowała imprezy podobne do dzisiejszej. Potem, gdy zaczęliśmy grać w Feel, zaczęliśmy też mieć styczność z osobami z niepełnosprawnością. Uczyliśmy się nawiązywać z nimi kontakt. Myślę, że ludzie, którzy żyją w swoim świecie, często nie wiedzą, że za ścianą, w tym samym bloku może być taki ktoś. Ktoś, kto myśli dokładnie tak samo, jak my.
Zdarzyło się wam pojawić się na jednej z scenie z osobą z niepełnosprawnością?
Tak, i tutaj muszę serdecznie pozdrowić naszą fankę, Olimpię z Koszalina, która jest prawie na wszystkich naszych koncertach. Ona jest cała „wydziargana” w teksty Feela. To zrobiło na nas ogromne wrażenie. Ale przede wszystkim to, kiedy tacy ludzie, jak ona, mówią, że sens życia i samych siebie odnajdują w naszej muzyce i że dzięki temu chce im się żyć.
Graliście kiedyś koncert z profesjonalnym artystą z niepełnosprawnością?
Nie, ale wiem, że są to osoby bardzo utalentowane, które mają w sobie dużo dobrej energii. Wszyscy znamy Steviego Wondera. Jednak ja nie miałem bezpośredniej styczności z kimś takim, jak on. Wiem za to, że są to ludzie o wrażliwości o wiele większej od tak zwanych osób sprawnych.
Honorowy Patronat
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy
Partnerzy instytucjonalni
Projekt współfinansowany ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy
Partnerzy strategiczni
Partnerzy
Partner technologiczny
Współpraca
Patronat medialny
Organizator
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz