Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zmiana zameldowania a kolejne orzeczenie

08.12.2016
Autor: Ewelina

Witam, zmieniłam zameldowanie z [miejscowość do wiad. red.], a do tej pory starałam się o stopień niepełnosprawności w [do wiad. red.], a niebawem kończy mi się i moje pytanie, czy wniosek mogę składać nadal w [do wiad. red.], bo tam jest cała dokumentacja, czy tam, gdzie teraz mieszkam?

Szanowna Pani,

Wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności składa się w powiatowym/miejskim zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności właściwym dla miejsca stałego pobytu osoby zainteresowanej. Dlatego wniosek o kolejne orzeczenie składa Pani w miejskim/powiatowym zespole właściwym dla aktualnego miejsca zamieszkania. Może Pani natomiast do wniosku dołączyć pismo informujące, że cała dotychczasowa dokumentacja znajduje się powiatowym zespole orzekania o niepełnosprawności w poprzedniej miejscowości, w którym były wydawane poprzednie orzeczenia.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas