Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

III edycja programu "Nadzieja dla serc"

15.05.2009
Autor: Anna Godziuk, Fot.: arch. organizatora
Źródło: inf. własna

Rozpoczęła się III edycja programu "Nadzieja dla serc", skierowanego do dorastających pacjentów z chorobami serca oraz po przebytej operacji wrodzonej wady serca.

Warsztaty - ćwiczenia na macie. Fot.: arch. organizatoraW ramach organizowanego wspólnie przez polską firmę farmaceutyczna Adamed oraz Fundację Marka Kamińskiego programu obędzie się cykl bezpłatnych dwudniowych warsztatów dla młodych osób z problemami kardiologicznymi z 16 miast Polski.

Głównym celem warsztatów jest wsparcie dorastających pacjentów wkraczających w dorosłość w prowadzeniu aktywnego życia. Nacisk w programie jest położony na znaczenie stosowania kontrolowanego wysiłku fizycznego w procesie rehabilitacji po operacji wrodzonej wady serca. Elementem programu są także działania ukierunkowane na informowanie rodziców i opinii publicznej nt. sposobów wsparcia młodych osób z problemami kardiologicznymi we wkraczaniu w dorosłość.

Uczestnicy warsztatów rekrutowani z poszczególnych miast zostaną przewiezieni do Gdańska, gdzie będą przeprowadzone badania oraz zajęcia. Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

- 30 – 31 maja 2009 r.
- 18 – 19 września 2009 r.
- 23 – 24 października 2009 r.
- 20 - 21 listopada 2009 r.

Warsztaty złożone są z dwóch części. Pierwsza z nich to warsztaty psychologiczne oraz rozwoju osobistego. Druga część to blok medyczny obejmujący naukę podstawowych zasad rehabilitacji kardiologicznej oraz badania medyczne stanu zdrowia i wydolności fizycznej.

Na podstawie badania oraz bezpośredniej rozmowy z lekarzem kardiochirurgiem i rehabilitantem każda osoba otrzyma zestawienie najważniejszych zasad kontrolowanego wysiłku, a także spis zasad bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.kaminski.pl i wypełniony przesłać do Fundacji Marka Kamińskiego, na adres e-mail: fundacja@invena.pl lub na adres ul. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk bądź faksem: 058 552 33 15. Organizatorzy pokrywają całkowity koszt wyżywienia, udziału w badaniach, zajęciach oraz noclegu. Uczestnicy będą mieszkać w Hotelu Orle w Gdańsku.

Badania będą przeprowadzone przez lekarzy: ordynatora dr. Ireneusza Haponiuka oraz kardiologa dr. Macieja Chojnickiego z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, Kardiolog dr Dominikę Zielińską z Akademii Medycznej w Gdańsku oraz mgr Katarzynę Haponiuk, rehabilitanta z Akademii Medycznej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas