Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ATY MOOC – darmowy kurs online dla branży turystycznej

17.01.2017
Autor: inf. pras.
logo Aplikacji Tour You, złożone z liter ATY

Od 17 stycznia można rejestrować się na trwający dwa tygodnie darmowy kurs online o tematyce turystycznej. 

Mimo, że baza turystyczna w Polsce ciągle się rozwija, badania GUS pokazują, że w 2015 roku 46 proc. mieszkańców Polski nie odbyło ani jednego wyjazdu turystycznego. Dla 14 proc. respondentów barierą okazały się problemy ze zdrowiem lub ograniczona zdolność ruchowa. Taka sytuacja wpływa na dość niskie obłożenie hoteli i na zmniejszenie zainteresowania restauracjami czy muzeami nastawionymi na obsługę turystów.

Jedną z szans dla całego sektora turystycznego jest pójście za nowym trendem – „turystyką bez barier”. Koncepcję tę wykorzystuje coraz więcej podmiotów w poszukiwaniu nowych możliwości zysku. W 2011 aż 139 milionów mieszkańców Europy stanowiły osoby potrzebujące udogodnień w dostępie do usług. Odbyły one 783 miliony wycieczek. To jasny znak, że branża turystyczna powinna odpowiedzieć na potrzeby klientów wymagających specjalnych udogodnień.

Kompleksowy kurs

Naprzeciw temu trendowi wychodzi darmowy kurs online ATY MOOC skierowany do przedsiębiorców, managerów i pracowników sektora szeroko rozumianej turystyki, a także studentów kierunków turystycznych. Kurs został przygotowany w ramach europejskiego projektu międzynarodowego APP TOUR YOU, a jego celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie odpowiedniego dostosowania oferty dla osób z niepełnosprawnościami oraz profesjonalnego zbierania i publikowania informacji w materiałach promocyjnych hoteli, restauracji czy muzeów.

Kurs składa się z czterech modułów – na każdy z nich przeznaczone będą 2 tygodnie. Uczestnicy będą odbywać szkolenie w dowolnej dla siebie porze i z wybranej przez siebie tematyki. Wystarczy od 4 do 6 godzin tygodniowo, choć nie trzeba przechodzić kursu w całości. Po odbyciu szkolenia przewidziany jest dobrowolny test. Osoby, które zaliczą test, otrzymają certyfikat uczestnictwa w ATY MOOC.

Kursanci zetkną się z członkami HOTREC, europejskiej organizacji zrzeszającej hotele, restauracje i kawiarnie oraz z doświadczonymi menedżerami turystycznymi, którzy zapewnią wsparcie w Internecie. Właściciele obiektów będą też mogli darmowo zarejestrować swoje placówki w Europejskim Katalogu Dostępnej Turystyki PANTOU. Dodatkowo, organizatorzy zapewnią możliwość wymiany opinii i doświadczeń z uczestnikami kursu z całej Europy i nie tylko.

Kurs będzie aktywny od 17 stycznia 2016 r. Rejestracja dostępna pod adresem projektu APP TOUR YOU.

Więcej informacji na stronie APP TOUR YOU.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas