Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Natalia Partyka

15.06.2009
Autor: Magdalena Gajda. Fot.: Robert Szaj

Szkoła życia

"W życiu nie ma rzeczy niemożliwych."

Pochodząca z Gdańska studentka I roku tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego to jedna z najbardziej utytułowanych polskich tenisistek stołowych. Reprezentuje klub SKTS BEST - CHEM Sochaczew. Jako jedyna zawodniczka w kraju gra jednocześnie wśród sportowców sprawnych i z niepełnosprawnościami. Potwierdza, że ich talenty, trudy i osiągnięcia niczym się nie różnią.

Urodziła się bez prawego przedramienia i dłoni. Najpierw obserwowała treningi starszej siostry. Na pierwszy własny przyszła jako 7-latka. Trzy miesiące później wystartowała w zawodach. Po 12 latach sukcesów jest 149. zawodniczką świata! Sport jest dla niej szkołą życia. Nauczył wiary w siebie, samodzielności, odpowiedzialności, dobrej organizacji, wyrzeczeń, godnego znoszenia porażek i rozsądnego smakowania zwycięstw.

Na zdjęciu: Natalia Partyka. Fot.: Robert Szaj
Na zdjęciu: Natalia Partyka. Fot.: Robert Szaj

OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA - w 2008 r. podczas paraolimpiady w Pekinie zdobyła złoty medal w grze pojedynczej i srebrny w grze drużynowej; na Mistrzostwach Europy (osób pełnosprawnych) w Sankt Petersburgu brązowy medal w grze podwójnej, tytuł Mistrzyni Polski w grze podwójnej (z Katarzyną Grzybowską, zawodniczką pełnosprawną), wygrała Mistrzostwa Polski w grze pojedynczej - w kategorii młodzieżowej, jest Wicemistrzynią Polski w grze pojedynczej z zawodnikami pełnosprawnymi; w 2007 r. zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski (wśród zawodników pełnosprawnych).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas