Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

E-Kiosk czasopism dla osób z wadami wzroku

02.07.2009
Autor: PAP

W Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie powstał innowacyjny serwis internetowy e-Kiosk, udostępniający w przyjazny sposób osobom niewidomym i słabowidzącym bieżące i archiwalne numery czasopism.

Serwis został wykonany przez IMM w ramach projektu badawczo-rozwojowego, dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ścisłej współpracy z organizacjami reprezentującymi osoby z dysfunkcjami narządu wzroku - Fundacją „TRAKT” i Stowarzyszeniem De Facto.

Kierownikiem projektu jest prof. Jolanta Brzostek-Pawłowska z IMM. 2 lipca odbyło się seminarium pt.” Serwis e-Kiosk: szansa samodzielnego dostępu osób niewidomych i słabowidzących do treści czasopism. Zaproszenie do współpracy” prezentujące walory innowacyjnego serwisu.

W trakcie spotkania wygłoszono referaty osób niewidomych omawiające i na żywo prezentujące problemy i bariery w czytaniu przez nie elektronicznej prasy. Podczas dyskusji mówiono o problemach i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem e-Kiosku, a przede wszystkim o źródłach redakcyjnych materiałów czasopism przetwarzanych na zasoby e-Kiosku oraz sposobach finansowania i utrzymania serwisu.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Dokończ zdanie: W miejscu pracy czuję się dyskryminowana/-y finansowo (płacowo) ze względu na...

Biuletyn

Wspierają nas