Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trwa Tydzień Zdrowia Psychicznego w Katowicach

08.03.2017
Autor: PAP, fot. sxc.hu
kaduceusz

Warsztaty poświęcone zaburzeniom psychicznym, najnowszym metodom terapii i indywidualne konsultacje przygotowali dla zainteresowanych organizatorzy rozpoczętego w poniedziałek, 6 marca, Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Katowicach.

Wydarzenie w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką zdrowia psychicznego, pomocą psychologiczną, nowymi nurtami i trendami w udzielaniu wsparcia psychologicznego.

Z inicjatywą wystąpił śląski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

- Wciąż spotykamy się z bardzo dużą stygmatyzacją osób chorych psychicznie – powiedziała podczas konferencji prasowej Agnieszka Hoffmann z IFMSA–Poland. – My staramy się edukować, prowadzimy m.in. warsztaty w szkołach, gdzie pokazujemy uczniom, że problemy psychiczne są, że mózg może chorować jak każdy inny narząd i jest to choroba, z którą należy sobie radzić, a najlepszym sposobem pomocy dla osoby chorej psychicznie jest wsparcie, jakie może otrzymać od swoich bliskich, od rodziny.

- Warsztaty, które proponujemy, potencjalnie mogą poszerzyć perspektywę osób biorących w nich udział, a więc skonfrontować z pewnymi trudnościami, problemami, a jednocześnie pokazać techniki pracy współcześnie coraz częściej stosowane – dodała Maria Flakus z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego potrwają do 10 marca. Są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas