Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sukces Głuchych i Integracji! Polsat zapewni napisy w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”

08.03.2017
Autor: Redakcja, fot. zdjęcie Telewizji Polsat udostępnione dzięki uprzejmości Migam
Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino

Dostosowanie do potrzeb osób niesłyszących przekazu tanecznego show, w którym występuje Miss Świata Głuchych, Iwona Cichosz, to sukces środowiska Głuchych i Integracji.

- Niezmiernie cieszy mnie tak szybka reakcja Telewizji Polsat. To krok we właściwym kierunku. W ten sposób pokazujemy społeczeństwu, że niepełnosprawność nie wyklucza z normalnego funkcjonowania – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, który w liście do władz Telewizji Polsat poparł postulaty osób niesłyszących i apelował o umożliwienie wprowadzenia napisów lub tłumaczenia języka migowego do programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Rozwiązanie Polsatu – pierwsze w Polsce

Poniżej publikujemy odpowiedź Telewizji Polsat na list Piotra Pawłowskiego:

„Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” emitowanego co piątek w Polsacie.

- Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej „na żywo” – powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji „na żywo”. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na - między innymi - prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

- Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej „na żywo”. Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat podejmuje wiele działań w celu umożliwienia osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu dostępu do naszych programów. Między innymi jako jedyni w Polsce i pierwsi w Europie nadajemy kanał ogólnokrajowy w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu.

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” z napisami, wybierz odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety TV Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.”

Kolejny odcinek programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – tym razem z napisami na żywo – już w piątkowy wieczór.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • kTO BY POMYŚLAŁ TAK SZYBKO -dobra zmiana.
    Lerch Leon
    09.03.2017, 23:54
    POPIERAM Z CAŁEGO SERCA I ABY TAK DALEJ POSZŁY KOLEJNE tv ;-) jestem OSOBA NIEDOSŁYSZĄCA I TO NAPRAWDĘ DOBRY KIERUNEK DLA NAS/super!!!
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas