Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych, wygrała drugi odcinek „Tańca z Gwiazdami”!

11.03.2017
Autor: Mateusz Różański
Iwona Cichosz w stroju tancerki stoi na tle napisu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami

Drugi już odcinek nowej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” zakończył się całkowitym zwycięstwem Iwony Cichosz, Miss Świata Głuchych, która wraz ze Stefano Terrazzino zostawiła konkurencję daleko w tyle. Zwycięstwo odniosła też cała społeczność Głuchych w Polsce, którzy wspólnie z Integracją wywalczyli to, że w po raz pierwszy w programie rozrywkowym pojawiły się napisy na żywo.

- Gdy dowiedziałam się, że będą napisy w programie, to się aż popłakałam ze szczęścia. Byłam w szoku – skomentowała tuż po programie wprowadzenie napisów dla osób niesłyszących Iwona Cichosz. – Proszę sobie wyobrazić, ile lat na to czekaliśmy. To tak jak, jakby osoby słyszące musiały oglądać całe życie bez dźwięku i nagle któregoś dnia włączono by dźwięk i wszystko w końcu można zrozumieć – dodała wzruszona.

Choć niewątpliwie pojawienie się Iwony Cichosz w programie stało się przyczyną, dla której w ogóle podjęto temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnością słuchu, to jej zdaniem pochwały należą się przede wszystkim Głuchym widzom.

- Zawdzięczamy to Głuchym, którzy przygotowali petycje i tym, którzy je podpisali – powiedziała uczestniczka „Tańca z Gwiazdami”.

Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino pozują na tle napisu: Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami

Pavlović: bez litości

Łzy wzruszenia i radości miała w oczach także zazwyczaj bardzo surowa członkini jury, Iwona Pavlović. Ich przyczyną była rumba, rewelacyjnie wykonana przez Iwonę Cichosz i Sefano Terrazino, za którą jurorka przyznała parze najwyższą notę.

- Iwony w tym programie wcale nie oceniam litościwie. Jak będzie tańczyła źle, to będzie miała złą ocenę, jak dobrze, to dobrą – powiedziała nam po występie Iwony jurorka. – Uważam, że tańczyła dzisiaj fantastycznie i tym bardziej mnie cieszy, że osoba, która nie słyszy, potrafi tak zatańczyć.

Iwona Pavlović podkreśliła, że Miss Świata Głuchych udało się na parkiecie perfekcyjnie nawiązać relację ze swym tanecznym partnerem. Zaowocowało to wysoką punktacją – Iwona i Stefano zdobyli aż 38 punktów i bezdyskusyjnie byli zwycięzcami odcinka.

Warto odnotować, że podczas treningów Stefano Terrazzino za pomocą specjalnych zatyczek do uszu sam przekonał się, jak to jest nie słyszeć.

Iwona Cichosz składa autograf na kartce podsuniętej przez fana

Prawo do tańca

Niepełnosprawność Iwony Cichosz nie ma żadnego znaczenia przy ocenianiu jej tańca. Jednak, zdaniem Iwony Pavlović, sam fakt, że osoba z niepełnosprawnością pokazuje, że może tańczyć na najwyższym poziomie i dostarczać radości wielomilionowej widowni, ma ogromne znaczenie.

- Uważam, że hasło „świat bez barier” to nie są puste słowa, tylko rzeczywiście wszyscy, nieważne, sprawni czy niepełnosprawni, słyszymy czy nie, mamy jednakowe prawa. Prawa do miłości, tańca, radości, ale i do smutku – mówiła nam Iwona Pavlović.

Następny występ Iwony i Stefano już w najbliższy piątek, kiedy to zatańczą do muzyki z polskich seriali.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas