Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mieszkasz na Śląsku? Zgłoś się do konkursu Lady D.!

14.03.2017
Autor: inf. pras., fot. laureatka konkursu 2016, Marta Zając, w Brukseli/archiwum redakcji

Do 10 kwietnia można zgłaszać kandydatki do tytułu Lady D. 2017 w Biurze Konkursu na stronie europosła Marka Plury. Jeśli jesteś z niepełnosprawnością, masz ukończone 18 lat, posiadasz zdolność do czynności prawnych i mieszkasz na terenie Województwa Ślaskiego – ten konkurs jest kierowany dla Ciebie!

W Katowicach zainaugurowano śląski plebiscyt „Lady D.” Przyznawane w nim wyróżnienia trafiają do pań, które wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego, pomimo tego, że na co dzień zmagają się z własną niepełnosprawnością. Tytuł Lady D. stanowi skrót angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna).

- Nasze plebiscyty nie są wyborami miss piękności, a jednak owocują kolekcjami prawdziwych gwiazd, których światło ducha i talentu prowadzi przez życie dobrym przykładem wielu, niekoniecznie niepełnosprawnych ludzi – podkreśla pomysłodawca konkursu, zainicjowanego w 2002 roku, Marek Plura.

Wyślij zgłoszenie

Kandydatkę do tytułu honorowego Lady D. 2017 należy zgłaszać do Biura Konkursu na formularzu dostępnym na stronie plura.pl. Czas zgłoszeń mija 10 kwietnia. Zgłoszenia kandydatek może dokonać osoba fizyczna, organizacja społeczna (związek, stowarzyszenie, fundacja, kościelna osoba prawna) lub instytucja samorządowa Wszelkie formularze oraz regulamin konkursu są do pobrania na stronie Posła. Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę kandydatki na udział w konkursie na druku organizatora oraz fotografię z wizerunkiem kandydatki w formie elektronicznej.

Podczas uroczystej gali, 5 maja zostaną wręczone dyplomy potwierdzające nadanie laureatkom tytułu honorowego Śląskiej Lady D. 2017 w następujących kategoriach:

  1. Dobry Start- kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 15 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego,
  2. Kultura i Sztuka- kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki,
  3. Sport- kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu,
  4. Życie Społeczne- kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.
  5. Życie zawodowe- kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas