Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Umowa na okres próbny a dofinansowanie za leki

07.04.2017
Autor: Janusz

Witam. Zostałem zatrudniony na okres próbny 3 miesięcy. Po tym okresie pracodawca zatrudnił mnie na czas określony 1 roku. Mam w związku z tym pytanie, czy mogę starać się od pracodawcy o dofinasowanie za leki? Pracodawca mówi, że nie, bo te 3 miesiące to była umowa próbna.

Szanowny Panie,

Jeśli dobrze rozumiemy, jest Pan zatrudniony w zakładzie pracy chronionej i chciałby skorzystać z zakładowego funduszu rehabilitacji.

Zgodnie z art. 33 ust. 9 ustawy o rehabilitacji, do obowiązków pracodawcy należy ustalenie regulaminu zakładowego funduszu rehabilitacji. Regulamin wykorzystania środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, niezwłocznie po jego ustaleniu, powinien zostać podany do wiadomości pracowników zakładu pracy chronionej, przez ogłoszenie w miejscu ogólnie dostępnym.

Zatem wszelkie informacje dotyczące warunków skorzystania przez pracownika z ww. środków znajdzie Pan w regulaminie. Ponieważ nie mamy dostępu do regulaminu ZFRON obowiązującego w Pańskim zakładzie pracy, nie możemy niestety precyzyjnie odpowiedzieć na Pana pytanie.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Kiedy przede wszystkim potrzebujesz pomocy drugiej osoby w codziennym życiu – dla siebie lub członka rodziny?

Biuletyn

Wspierają nas