Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kombatanci chcą kart parkingowych niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Jesteś za czy przeciw?

26.04.2017
Autor: Mateusz Różański
Karta parkingowa za szybą samochodu

Kombatanci są jedną z grup, która domaga się zmian obowiązujących od kilku lat przepisów, zawężających grono osób, którym przysługuje karta parkingowa. „Wymaganie od blisko 90-letnich ludzi, by po raz kolejny stawali przed jakimiś komisjami, jest kpiną z ich przywilejów i statusu” – podkreślał w Senacie przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. „Proszę pamiętać, że zmiany dotyczące kart parkingowych zostały przyjęte jednogłośnie przez Sejm i Senat” – odparł reprezentant Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Od 1 lipca 2015 r. z „kopert” korzystać mogą tylko osoby z lub placówki z kartami parkingowymi wydanymi po 1 lipca 2014 r. Zawężono krąg uprawnionych. Karty parkingowe przysługują obecnie osobom z niepełnosprawnością, które – prócz znacznego lub w pewnych przypadkach umiarkowanego stopnia – mają także znaczne problemy w poruszaniu się. Aby z kolei ukrócić proceder korzystania z kart osób zmarłych, dokument ten wydaje się obecnie na maksymalnie pięć lat.

Jeszcze parę lat temu, według szacunków Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, posiadaczy kart parkingowych było nawet 600-900 tys. Nowe przepisy znacznie ograniczyły tę liczbę. „Najważniejszym założeniem przedmiotowej nowelizacji było zapewnienie osobom niepełnosprawnym, mającym znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, realnego dostępu do ograniczonej liczby przystosowanych miejsc parkingowych” – czytamy w opinii Biura Pełnomocnika Rządu.

Kpina z przywilejów i statusu

Jedną z grup, w które to uderzyło, są kombatanci, spośród których nie wszyscy spełniają nowe wymagania. Ich postulaty poparł Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar, który skierował w tej sprawie pismo do Senatu. „Zwracam się (...) z uprzejmą prośbą o rozważenie zasadności przygotowania stosownej nowelizacji przepisów prawa, mającej na celu przyznanie prawa do karty parkingowej wszystkim weteranom legitymującym się orzeczeniem potwierdzającym niepełnosprawność, bez względu na jej stopień” – napisał do przewodniczącego senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która 25 kwietnia 2017 r. obradowała nad tym wnioskiem.

- Zmiany w zasadach przyznawania kart parkingowych odbiły się szerokim negatywnym echem w środowisku kombatanckim – powiedział podczas posiedzenia Komisji przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. – Wymaganie od blisko 90-letnich ludzi, by po raz kolejny stawali przed jakimiś komisjami, jest kpiną z ich przywilejów i statusu.

Zdaniem przedstawiciela Urzędu, może być mowa najwyżej o paru tysiącach kombatantów, którzy mogliby uzyskać kartę parkingową. Z podobnego założenia wychodzi Rzecznik Praw Obywatelskich, który proponuje, by karty przyznawano spośród kombatantów tylko i wyłącznie weteranom (czyli osobom, które rzeczywiście walczyły podczas wojny) i tylko tym, którzy posiadają orzeczenie.

Jeśli nie karta, to co?

Innego zdania jest Krzysztof Kosiński, zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

- Kwestie dostępu do specjalnych miejsc parkingowych osób, które mają na przykład status kombatanta, można uregulować w zupełnie inny sposób – zaproponował. – Można sobie wyobrazić takie rozwiązanie, które umożliwi to osobom posługującym się nie kartą parkingową, ale jakimś innym dokumentem. Takie dyskusje toczyły się na temat uprawnień dla kobiet w ciąży.

Wedle przewidywań przedstawiciela Pełnomocnika, wydawanie wszystkim kombatantom mającym orzeczenie o niepełnosprawności kart parkingowych wymagałoby konstrukcji prawnych, które zawęziłyby dostęp do kart parkingowych innym osobom z niepełnosprawnością. Dlatego należałoby stworzyć osobną kategorię osób uprawnionych do korzystania z przywilejów, jakie oferuje karta parkingowa. Jako przykład podał dokumenty wydawane placówkom zajmującym się osobami z niepełnosprawnością.

- Proszę pamiętać, że zmiany dotyczące kart parkingowych zostały przyjęte jednogłośnie przez Sejm i Senat – zauważył Krzysztof Kosiński. – Nie negując kwestii praw kombatantów, wydaje się, że właściwszym jest rozwiązanie niezmieniające systemu przyznawania kart parkingowych.

- Posiadacz karty parkingowej nie musi stosować się do części przepisów i znaków, co ułatwia codzienne funkcjonowanie – odpowiedział mu obecny podczas posiedzenia Piotr Mierzejewski z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Senat rozpoczyna prace

Przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych zgadzają się co do tego, że sprawę dostępności miejsc parkingowych dla kombatantów trzeba rozwiązać. To zadanie przypadło senatorom.

- Kombatanci naprawdę niewiele chcą, a odbieranie im kart parkingowych traktują jako szykanowanie – mówił senator Robert Mamątow (PiS), zastępca przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. – Często są to byli działacze opozycji antykomunistycznej i uczestnicy wojny, którzy swoje wycierpieli. Dlatego też będę popierał postulat, byśmy rozpoczęli pracę nad postulatami Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jego propozycję poparli w głosowaniu wszyscy obecni na posiedzeniu senatorowie, którzy już na następnym posiedzeniu mają przygotować odpowiedni projekt.


Czy Twoim zdaniem karty parkingowe powinny bezterminowo przysługiwać kombatantom, niezależnie od orzeczonego stopnia niepełnosprawności? Czy może takie rozwiązanie będzie precedensem, który skłoni kolejne grupy do wystąpienia o możliwość uzyskania karty parkingowej? Napisz w komentarzu poniżej, co o tym myślisz!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Jak pomóc kombatantom i niepełnosprawnym
  Henryk
  23.02.2019, 16:49
  Już funkcjonuje w Polsce Karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych , z orzeczeniem o stopniu znacznym lub stopniem umiarkowanym ze wskazaniami do otrzymania karty. Każdy, kto spełnienia te warunki, otrzymuje kartę parkingową bez względu na swój status społeczny i wiek. Panowie Senatorowie i Panowie Posłowie ... Chcecie w jakiś szczególny sposób pomóc kombatantom , pomóżcie też i osobom niepełnosprawnym z kartami parkingowymi. Uchwalcie, że karta parkingowa uprawnia do bezpłatnego parkowania na NIEBIESKICH KOPERT DLA INWALIDÓW w całym kraju ! przez całą dobę i wszystkie dni tygodnia .... ale nie tylko przed marketami i w centrach handlowych. Karta Parkingowa niech uprawnia do bezpłatnego postoju na ulicach miast w miejscach nie zagrażających bezpieczeństwu ruchu, w płatnych strefach parkowania. I co Wy na to ? Kombatantom pomożecie i osobom niepełnosprawnym z kartami parkingowymi też. Chcecie pomóc, więc pomóżcie.
  odpowiedz na komentarz
 • karty parkingowe osob niepelnosprawnych
  janusz kowalczyk
  24.05.2017, 13:46
  wozkowicz juz nie ma gdzie parkowac bo sa kombatanci ,onkologia i inne kustyki robcie tak dalej dlaczego pomineliscie kobiety w ciazy
  odpowiedz na komentarz
 • KARTA PARKINGOWA DLA KOMBATANTÓW.
  Piotr Marek Kaszubski
  22.05.2017, 12:43
  JAK NAJBARDZIEJ TAK , JEŚLI JEST RÓWNOCZEŚNIE INWALIDĄ !
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatanci powinni miec prawo do bezplatnego parkowania na terenie calej Polski.
  ARTUR ,BYLY WIEZIEN KACETU
  13.05.2017, 13:15
  JESZCZE JAK DLUGO POZYJA // szanujcie swoich bohaterow.
  odpowiedz na komentarz
 • Karty tylko dla tych co naprawdę się należy.
  franek
  10.05.2017, 13:22
  Nie jedna osoba niepełnosprawna, chciała by mieć zdrowie kombatanta. Jestem absolutnie na NIE !
  odpowiedz na komentarz
 • faworyzowanie kombatantów
  niepełnosprawna posiadaczka nowej karty parkingowej
  10.05.2017, 12:38
  Uważam, że kombatanci nie powinni z automatu dostawać kart parkingowych i nie powinny one być bezterminowe. Dla wielu osób niepełnosprawnych ponowne staranie się o kartę jest uciążliwe: konieczność wzięcia urlopu, dojazd kilkadziesiąt kilometrów do powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności, koszty, angażowanie osoby trzeciej. To duże wyzwanie nie tylko dla kombatantów. Nie należy ich faworyzować. Byłby to początek powrotu do starego systemu, bo na pewno w ich ślady poszłyby inne grupy niezadowolonych.
  odpowiedz na komentarz
 • Równość obywateli wobec prawa
  Ajadax
  08.05.2017, 15:15
  Tworzenie wyjątków od przepisów Konstytucji narusza ją samą. To może jeszcze policjantom i sędziom? A może klerowi katolickiemu? Nie można robić żadnych wyjątków bo to właśnie dowodzi, ze nasze państwo traktuje Konstytucję jak gumę do żucia.
  odpowiedz na komentarz
 • NIE - karty parkingowe dla kombatantów
  Ania
  07.05.2017, 02:39
  Moim zdaniem absolutnie NIE mogą być przyznawane karty parkingowe dla wszystkich kombatantów - 90 letnich. który w tym wieku jest tak zdrowy , ze prowadzi samochód, a jesli jest wożony to tylko do lekarzy. Jeśli ma orzeczenie uprawniające to TAK. A z innej beczki - ciąża to nie choroba - i tak na marginesie dla kobiet w ciąży - TEZ NIE.
  odpowiedz na komentarz
 • karty p[ark. dla kombatantów
  syn AKowca
  04.05.2017, 17:51
  Absolutnie "zdrowi" kombatanci nie powinni otrzymywać takich zezwoleń!!!
  odpowiedz na komentarz
 • kombatanci????
  papa
  04.05.2017, 11:17
  kombatanci ???? w żadnym wypadku im nic się nie należy, większość z nich nawet na wojnie nie było, a co naj śmieszniejsze urodzili się po wojnie i są kombatantami.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatanci
  Malgorzata Kijek
  03.05.2017, 18:58
  Zdecydowanie nie.Wogole jestem za by powyzej 90 lat prawo jazdy wygasalo.To juz nie ten refleks i nie to oko.
  odpowiedz na komentarz
 • Przeciw
  KG
  02.05.2017, 17:15
  Jestem zdecydowanie na NIE
  odpowiedz na komentarz
 • karta parkingowa a kombatant
  andrzejB
  30.04.2017, 11:30
  ZOMO-wcy to tez kombatanci, walczyli z Solidarnością. Skończcie ten koncert życzeń. Karta tylko dla osób z I grupą narządów ruchu, dotyczy to kombatantów i sprzedawców z Biedronki. Niema równych i równiejszych.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatant a karta parkingowa
  Ewa
  29.04.2017, 11:59
  Zdecydowanie nie!!! Przeciez karta parkingowa dotyczy osób z problemami zdrowotnymi i tak jest na calym swiecie.
  odpowiedz na komentarz
 • karta parkingowa dla Kombatantów
  niepełnosprawny
  29.04.2017, 11:28
  Stanowczo NIE. Niby dla czego każdy Kombatant z automatu ma dostać kartę parkingową. Ja jako niepełnosprawny mimo ważnego orzeczenia w stopniu umiarkowanym po zmianach przepisów musiałem jeszcze raz poddać się ocenie stanu zdrowia. Dostałem orzeczenie ze wskazaniem do karty parkingowej. Tak więc skoro inni niepełnosprawni musieli stawić się ponownie na komisję to dlaczego pewna grupa ma mieć możliwość obejścia tej weryfikacji. Nie znaczy, że jak ktoś jest w pewnym wieku to ma na 100% problemy z poruszaniem się.
  odpowiedz na komentarz
 • Ryszard TRG naki
  Ryszard Targanski
  28.04.2017, 23:39
  Może dla byłych UBeków też w ramach rekompensaty za utracone emerytury
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatant
  Borzoi
  28.04.2017, 21:40
  Za rok wszyscy będziemy zdrowi i zdolni do pracy a wówczas karty parkingowe nie będą potrzebne - ZUS już nad tym pracuje będą cudowne uzdrowienia. Jeżeli kombatanci maja mieć karty parkingowe to niech powalczą również żeby niepełnosprawni mieli takie dodatki i przywileje jak kombatanci. Karty nie są potrzebne kombatantom. Z tymi kartami będą jeździć ich dzieci, wnuczki i znajomi. Nikt nie sprawdza czy ktoś ma swoją czy nie swoja kartę. Jeżeli komuś sprawdzano niech napisze. Jestem więcej jak przekonany, że taki się nie zgłosi. Nikt nie zabrania stanąć na komisje i kartę uzyskać.
  odpowiedz na komentarz
 • karta parkingowa
  Anna Majewska
  28.04.2017, 13:51
  Powinno zostać tak jak jest tylko 1 grupa z narządem ruchu
  odpowiedz na komentarz
 • karta parkingowa dla kombatanta
  mama
  28.04.2017, 12:57
  Do czego doprowadził Nas ludzi nasz RZAD.Podzielił na lepszych, gorszych ,przebiegłych cwanych. wlał w nas samą gorycz złości i nienawiści itd.Kombatanci z lat 39-45 to nie przywilej a szacunek powinniśmy pamiętać.Jest ich tak mało.
  odpowiedz na komentarz
 • JESTEM PRZECIW
  CZESŁAW SOSIŃSKI
  28.04.2017, 11:30
  JEŻELI POSIADA STATUS KOMBATANTA I NIEPEŁNOSPRAWNY TO - TAK. JEŻELI TYLKO KOMBATANT TO - NIE
  odpowiedz na komentarz
 • Jestem za
  JJK
  28.04.2017, 11:12
  .. ale dla kombatantów bitwy pod Grunwaldem. Żart ? A czy nie żartem jest mylenie pojęć ? Kombatant to kombatant. Widzi się dziarskich staruszków i niestety młodych na wózkach. A co z tymi z gorszego sortu ?
  odpowiedz na komentarz
 • kombatanci
  Adam
  28.04.2017, 10:35
  Kombatantów z II wojny to już praktycznie nie ma ( a tym się należy ) , a kombatanci "nowego " pokolenia z lat 80- tych dostali już dużo
  odpowiedz na komentarz
 • karta dla kombatantów
  Marian Gonsior
  28.04.2017, 10:34
  Jestem przeciw kombatanci to też ludzie kryteria powinni spełniać jak reszta.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatanci .....
  akm
  28.04.2017, 07:23
  Nie dla wszystkich. Stać ich na płacenie za parkingi. Kombatant niepełnosprawny oczywiście Tak.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatanci a miejsca parkingowe
  Izabela
  28.04.2017, 01:05
  Jestem przeciwna . Ludzie w wieku 90 lat , nie powinni absolutnie kierować pojazdami .
  odpowiedz na komentarz
 • nie bo to śmieszne
  haha
  28.04.2017, 00:24
  jeśli stan zdrowia tego wymaga to mogą stanąć na komisję jak każdy schorowany czy niepełnosprawny człowiek. Jeśli nie są wstanie, komisja może przybyć do nich do domu, żaden problem, i nie trzeba ciągać staruszka wszędzie ;) Inną sprawą jest to że za rok wszyscy będziemy zdrowi, i zdolni do pracy, i karty parkingowe połowa potraci bo przecież w ZUS cuda będą,
  odpowiedz na komentarz
 • stanowcze nie
  władek
  27.04.2017, 21:37
  Kombatant to taki sam człowiek jak wszyscy i nie powinien być w żaden sposób wyróżniany
  odpowiedz na komentarz
 • Po co im
  bodo
  27.04.2017, 21:03
  do odstrzału
  odpowiedz na komentarz
 • karta
  Jarosław
  27.04.2017, 20:55
  Jakieś idiotyczne dyskusje. Osoby niepełnosprawne mają pewne udogodnienia na całym Świecie i dużo wspólnych w UE. Nie przenosi się tego prawa na kogoś bo potrzebne jest orzeczenie. Jeżeli kombatant jest osobą niepełnosprawną i ma prawo do karty to ją ma. Czy my niepełnosprawni dostaniemy prawa przysługujące kombatantom ? A co z kombatantami z innych z innych krajów ? Też mają korzystać z kopert ? Obowiązuje nas prawo UE?
  odpowiedz na komentarz
 • Czy kombatanci powinni mieć prawo do karty parkingowej
  umiarkowany z 3 kodami niepełnosprawny 46L
  27.04.2017, 20:12
  Zdecydowanie TAK
  odpowiedz na komentarz
 • obowiązkowe badania lekarskie kierowców po 80-roku życia
  Basia
  27.04.2017, 20:03
  dla mnie 90-letni kierowca to już z racji wieku stwarza zagrożenie na drodze;`może nie każdy, ale np. po 80-roku życia wprowadziłabym obowiązkowe badanie lekarskie dla każdego kierowcy, nie tylko kombatanta
  odpowiedz na komentarz
 • jestem przeciw
  Paweł
  27.04.2017, 19:58
  Jak większość którzy wpisywali komentarze jestem na NIE ponieważ zaraz znajdą się kolejne grupy które będą sobie rościć prawa do karty. Poza tym przecież jak wynika z artykułu kombatant który spełnia kryteria obowiązujących przepisów dotyczących uzyskania karty parkingowej tak ową posiada. Sprawa wydaje się być uregulowana prawnie. Poza tym w weekendy pod centrami handlowymi czasami jest brak wolnych kopert. Kierowcy i tak parkują mimo grożących mandatów. Pomimo wydaje się małej grupy kombatantów jednak jestem przeciw gdyż zaraz znajdą się inne grupy społeczeństwa które będą się domagać karty parkingowej. Nie wiem czy to przykład dobry ale przyszło mi na myśl że mogliby to być np. honorowi dawcy krwi pewnie wiele innych. Moim zdaniem na dzień dzisiejszy chyba ustawa spełnia swoje zadanie.
  odpowiedz na komentarz
 • jestem przeciw
  bk
  27.04.2017, 19:25
  jestem przeciw,mam na swojej ul.zomo-ktore jest kompatantem.....
  odpowiedz na komentarz
 • karta parkingowa
  wjot
  27.04.2017, 19:11
  Karta tylko dla uprawnionych osób, czyli mających problem z poruszaniem, przecież nawet 100-latek może być sprawny.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatant a karta parkingowa
  Warmiak
  27.04.2017, 18:49
  To już lekka przesada, wyraźnie jest napisane w warunkach otrzymania karty-niepełnosprawność ruchowa. Jednych prawo dotyczy drugich nie. To jest demokracja. Drzewiecki miał rację, dziki kraj.
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatanci chcą kart parkingowych niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Jesteś za czy przeciw?
  Janusz
  27.04.2017, 15:16
  NIE. Mają już za dużo przywilejów.Kombatanci tzw. III wojny / lata 70- 90 / to jeszcze za młody wiek,bez przesady.
  odpowiedz na komentarz
 • nie
  kit kot
  26.04.2017, 21:42
  Kombatanci są w takim wieku że powinni mieć odbierane prawo jazdy ......
  odpowiedz na komentarz
 • Status kombatanta jest prawie nieskończony w RP (z lat 80 też)
  życiowy
  26.04.2017, 19:38
  Jak rodzina/opiekun/zainteresowany będzie widziałw tym sens , zawiezie kombatanta na komisję . Gdyby 500 + wymagało wizyt osobiście w MOPS z wnioskiem , wielu "sytuowanych" by zrezygnowało . Każdy przywilej ma mieć uzasadnienie "wzrokowe", czy to w urzędzie czy na kopercie.
  odpowiedz na komentarz
 • Piotr PIERZCHAŁA -Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Przemieńmy Świat"
  Piotr pierzchała
  26.04.2017, 19:23
  Czy ich po-bało niechswtworzą swoje miejsca parkingowe a nie wchdza na gotowe , my przez tyle lat walczyli o te miejsca i jkość tych miesc a teraz mamy sie dzielić z kombatanitami , z jakiej racji , gdzie oni byli jak walczyliśmy o te miejsca parkingowe, przecież większość z nich to są psełdo komabataci , nie mają nic wspólnego ztymi co na to miano zasługiją , jestem przeciw udostępniami miesc kombatantom
  odpowiedz na komentarz
 • W żadnym wypadku.
  znaczny.
  26.04.2017, 18:17
  Przecież decyzje już zapadły i od 1 lipca 2015 roku weszły nowe przepisy które obowiązują wszystkich niepełnosprawnych,więc dlaczego kombatanci mieliby być uprzywilejowani.Przecież oni i tak jako nieliczni dostawają dodatki do emerytur.
  odpowiedz na komentarz
 • NIE
  za
  26.04.2017, 16:52
  Poruszyłam tu, na forum kiedyś temat karty parkingowej którą posiada mój sąsiad ale ani on ani jego żona i dziecko nie są niepełnosprawni. Chciałam coś z tym zrobić ale wyszło na to, że to ja mam problem , bo chcę go podkablować. Już teraz jest brak nadzoru i kontroli posiadaczy kart parkingowych i za to powinni bezwzględnie się zabrać a nie poszerzać grono uprzywilejowanych. Ludzie nie mają za grosz honoru, wstydu załatwiając sobie w jakiś sposób przywileje .
  odpowiedz na komentarz
 • Kombatant
  emeryt
  26.04.2017, 16:11
  Kombatant to taki sam człowiek jak wszyscy i nie powinien być w żaden sposób wyróżniany nie powinno być żadnych przywilejów jeżeli chodzi o niepełnosprawność.
  odpowiedz na komentarz
 • jestem przeciwny
  magneto70
  26.04.2017, 15:11
  Karta parkingowa jest dla osób niepełnosprawnych, ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się. Jeśli otrzymają kombatanci bez względu na stopień niepełnosprawności to dlaczego nie mogą otrzymać wszystkie osoby np.po 70 roku życia. Uważam to za całkowicie zły pomysł.Popieram całkowicie komentarz Zdziwionego.
  odpowiedz na komentarz
 • karta
  N
  26.04.2017, 14:36
  Przecież karty parkingowe otrzymują ludzie którzy, z wyglądu i poruszania ,wysiadania z samochodów, nie widać żeby te osoby miały problemy z poruszaniem.Tak że wydawanie nowych kart nic nie zmieniło, jest jak było. A miało być ,że będą karty otrzymać ludzie ,którzy maja problemy z poruszaniem.
  odpowiedz na komentarz
 • Jestem na nie
  Zdziwiony
  26.04.2017, 13:01
  Już teraz bardzo ciężko znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu na kopercie. Z aut wysiadają bardzo często osoby wyglądające na w pełni sprawne. Nie jest mi dane rokować czy są to rzeczywiście osoby z niepełnosprawnością, czy też nie, ale ja wysiadając z auta uprzednio składając wózek i obserwując wyskakujących z aut kierowców oraz pasażerów jestem zażenowany obecną sytuacją. Wczoraj pod IKEA zauważyłem za szybą samochodu kartę starego wzoru, która nie daje prawa stać na kopercie. Nikt tego nie pilnuje. Pod marketami na kopertach staje kto chce, nawet jak zgłoszę ochronie obiektu, że stoi tam ktoś bez uprawnień, to nic z tym nie robią. Kombatanci, którzy wymagają tego by parkować na kopertach tak czy tak otrzymają kartę parkingową, a sprawni jej nie potrzebują. W artykule jest zapis o tym, że muszą udawać się na komisję lekarską i to nie przystoi blisko dziewięćdziesiąt letnim osobom, ale bo co? Chcą jeździć autami, podróżować, a na komisję to za daleko? Ja poruszając się na wózku dojeżdżam i nic mi to nie wadzi. Czy to kolejny przepis, by w rodzinie była karta parkingowa na dziadka? Skoro są na tyle niesprawni, to karta należy się automatycznie, a jeżeli i tak nie podróżują, to po co im karta parkingowa? Sami sobie przeczą.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas