Przejdź do treści głównej

Poznaj twórcę nowej legitymacji osoby niepełnosprawnej! [WIDEO]

- Bardzo cieszę się z wygrania konkursu „Moja legitymacja” – mówi mieszkający w Krakowie architekt i grafik Piotr Felszyński. – Moje życie to historia sytuacji i przełomów przyczyniających się jednak do twórczego, osobistego rozwoju – pod każdym względem. Jestem ojcem Asi i Jurka. Jurek ma 28 lat, ma porażenie mózgowe i znaczne upośledzenie umysłowe. Tak więc problem niepełnosprawności nie jest mi obcy. Zrealizowałem się jako architekt. Pojawienie się Jurka spowodowało moje „przebranżowienie”. Do dzisiaj pracuję jako grafik. Łatwiej jest mi godzić wszystkie obowiązki.

Piotr Felszyński jest laureatem wielu konkursów, spośród których najważniejsze to:

 • logo Zelmera (I nagroda),
 • logo Fundacji Fundusz Współpracy w Warszawie (I nagroda),
 • plakat "60 lat ONZ" (2 wyróżnienia),
 • plakat i identyfikacja 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (I nagroda),
 • logo Stowarzyszenia Klimatologów Polskich (I nagroda),
 • logo Fundacji Nowoczesna Polska w Warszawie (I nagroda),
 • logo "Cracovia Maraton".

W tym roku zdobył także:

 • I nagrodę w konkursie na logo Gminy Wojnicz,
 • III nagrodę w konkursie na logo Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.

Więcej o finale konkursu na nową legitymację dla osób z niepełnosprawnością przeczytasz na portalu Niepelnosprawni.pl.

 


Autor: Mateusz Różański
Montaż, napisy: Angela Greniuk

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • żal
  Paula
  13.04.2019, 09:47
  Ale dlaczego przekreślony mózg? To jest nieetyczne i obraźliwe. Znak języka migowego jest zrobiony zbyt grubym obrysem przez co linie zlewają się. No słabo panie Piotrze, trochę słabo.
  odpowiedz na komentarz
 • Graiczny śmietnik
  osobaniepełnosprawna
  17.06.2017, 09:34
  Skoro tematyka niepełnosprawności nie jest Panu obca, dziwię się, że zapomniał Pan o istotnych inormacjach. Legitymacja jest przeładowana graiką, a nie ma na niej tego, co naprawdę ważne, czyli angielskiej nazwy dokumentu. Obeccnie coraz więcej osób niepełnosprawnych podróżuje. Nie ma też brajlowskiej naklejki z nazwą dokumentu, mimo że wnioskowały o to osoby niewidome.
  odpowiedz na komentarz
 • PiS POLITYCY ZADRWILI NIEPELNOSPRAWNYCH PRZEZ 1.8 RZUCILI OCHLAPY GROSZOWE MAIAWIELKICH CO DUŻO ZROBILI DONICH?
  inwalida 1grupy glodny
  10.06.2017, 15:54
  PARA PREZYDECKA KACZYSKICH LECH WNUSL DO LASKI MARSZALKOSKIEJ 153-174.1o zl DODATKU PIELEGNACYJNEGO.PANI KACZYSKA ROZMAWIA LUDZI EMERYTAMI i RECISTAMI LUDZIE JA SZANOWALI STARALI PACZKI SWIATECZNE 320zl i DRUGI RAZ 360zł BYL J. KURON CO GOTOWAL OBIADY ZUPE Z WKLADKA POMAGALI MU SYNOWIE ŻONA ZAWIJALA PAPIEROSY PO 5 szt . PROF.RELIGA WRAZ POSŁANKA MALGORZATA STRYJSKA WALCZYLI DO CUKRZYKOW INSULINE i PASKI RODZINA KUPOWALA ZA 0.001 zl JUZPiS NIE<MA ICH NIECH IM ZIEMA LEKKA BEDZIE . PiS DAŁ GROSZOWE WIELKIE WALORYZACJE 5,.36- 7.20 zl wtym dodatek pielegnacyjny 2016-0.96zl teraz 2017 wrosl 0.98zl sobie diety grube tysice i liczne nagrody RZAD PiSSS i Politycy zapomnieli ktp ich wybral okradzomny narode INNI GLODUJA ZYJA NEDZY i GLODZIE POLITYCY WTY<M OJCEC NARODU CO WPROWADZIL TYLKO 500 plus NIEWSZYSKIE JEK ZADARMO RECISTÓW i EMERYTOW pochowek kosztuje 6.000zl lub kartonach TAK POLITYCY PiS DBAJA LOS LUDZI POLITYCY POWINI MNIEC ZMNIEJSZONE DIETY I PRACOWAC ZAKLADACH PRACY LEGITYMACJA NOWA PLASTYKOWA CO UGOTUJE NIC ZOSTAJE SMECOWISKA LUB DOROBIC NA PORTYJERNI 4-5zl PRACOWAC LUB SZUKAC JEDZENIA SMIETNIKACH DAC POSLA 1400zl DIETY
  odpowiedz na komentarz
 • Gratulacje!
  Aga
  09.06.2017, 11:22
  Gratuluję! Dobra robota.
  odpowiedz na komentarz
 • GRATULACJE
  Borzoi
  08.06.2017, 19:51
  Panie Piotrze. GRATULUJĘ!! Tylko pewnie sam pan nie wie czemu ta legitymacja ma służyć. Państwo(brzmiące dumnie) jedne, prawo jedne, a ulgi i zasady na Pana legitymacje w każdym mieście inne. Czy to Pana nie śmieszy? Czy nie lepiej było znacząc od ujednolicenia prawa w całej RP a potem nas oznakować. Piszę chociaż wiem, że tego nikt nie czyta, ale co ma robić kaleka.
  odpowiedz na komentarz
 • legitymacja
  marian
  08.06.2017, 19:15
  gdzie są symbole innych niepełnosprawności jaka grupa potrzebne do komunikacji beznadziejna legitymacja a miało być przejrzyście
  odpowiedz na komentarz
 • Brawo
  Milka
  08.06.2017, 18:24
  Panie Piotrze, doceniam i gratuluję projektu i wygranej !
  odpowiedz na komentarz

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas