Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Prezes PFRON Robert Kwiatkowski odwołany ze stanowiska

14.06.2017
Autor: tp
Źródło: MRPiPS
Logo PFRON. Podparty kwitnący kwiatek, obok napis: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W związku z zakończeniem misji polegającej na reorganizacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), z dniem 14 czerwca 2017 r. prezes Rady Ministrów Beata Szydło, na wniosek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, odwołała Roberta Kwiatkowskiego ze stanowiska prezesa Zarządu PFRON – poinformował resort rodziny.

Do czasu powołania nowego prezesa obowiązki pełnić będzie zastępca prezesa Zarządu, Dorota Habich.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wybór kandydata na stanowisko prezesa Zarządu PFRON nastąpi w drodze otwartego konkursu.


W marcu 2016 r. Robert Kwiatkowski wygrał konkurs na stanowisko prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nominację na to stanowisko odebrał 27 kwietnia 2016 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Motylem jestem
  nikczemna larwa
  20.06.2017, 11:58
  Motylem jestem Na na na na, motylem jestem Pofrunę, gdzie nie byłem jeszcze I bajzel zrobię większy jeszcze......
  odpowiedz na komentarz
 • misja, czy dymisja
  samarytanka
  16.06.2017, 16:09
  Nie wiedziałam, że misja prezesa PFRON sprowadza się do reorganizacji tej instytucji. W swoich wypowiedziach sprzed roku Pan prezes deklarował m.in, że jego zadanie polega na stworzeniu skutecznego systemu wsparcia zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Czy misja Pana prezesa doprowadziła do realizacji tego zadania? Jeżeli nie, to wypadałoby podać prawdziwą przyczynę odwołania go ze stanowiska, zamiast opowiadać o zakończeniu misji reorganizacji Funduszu.
  odpowiedz na komentarz
 • NIE ZROBIŁ ŻADNEJ ZMIANY DLA ON
  Mistrz
  16.06.2017, 13:20
  Nie było żadnej poprawy dla osób niepełnosprawnych. Znów zyskały zakłady pracy, a nam w dalszym ciągu 153 zł i coraz większe schody z dofinansowaniem barier i turnusów. Brak działania = potrzeba zmiany. Sugerowałem bezpośrednio pisząc do prezesa jakie zmiany są konieczne - zero odzewu.
  odpowiedz na komentarz
 • za bardzo chciał
  marek
  16.06.2017, 12:07
  Za bardzo się starał by Pfron faktycznie służył ON, a dużo wymagając od siebie za dużo wymagał od innych. Szkoda Go, szkoda.
  odpowiedz na komentarz
 • PFRON trzeba po prostu zlikwidowac.
  anna
  16.06.2017, 08:07
  Wiem – zostanę posłem! Tam jest potrzebna jedynie jedna ręka – do głosowania i podpisywania listy obecności i wynagrodzenia. Nie jest ważne czy to lewa czy prawa ręka – oczywiście z jasnych powodów powinna to być jednak prawa ręka, lewa mogłaby być negatywnie komentowana, ale brak obu nóg to sprawa bez znaczenia, no bo gdyby tak ktoś miał tylko jedną i to lewą nogę to też nie dobrze, raczej bez nóg. To trzeba przemyśleć http://supernowosci24.pl/bez-nogi-czy-bez-reki-i-tak-bedziesz-musial-pracowac/ Dobra Zmiana. Dobre Pany. Gdyby głupota miała skrzydła…… A konkretnie – gdy obatel ma 5 procent sprawności zachowane, to dostanie rentę czy nie? Konkretnie.
  odpowiedz na komentarz
 • :-)
  realista
  15.06.2017, 15:37
  Konkurs będzie ustawiony tak jak wszystkie. Jak się kogoś odwołuje to już jest nowy kandydat :-)
  odpowiedz na komentarz
 • Odwołanie Prezesa PFRON
  Jadwiga
  15.06.2017, 11:35
  Bardzo dobrze się stało chociażby dlatego,że niefortunnie zmienił strukturę PFRON zastępując wydziały na inną nazwę "DEPARTAMENTY" oraz za zmianę znaku graficznego podobnego do swojego nazwiska . A tak poza tym to jakość pracy bardzo się pogorszyła ,gdyż fachowców w poszczególnych kategoriach działania tej instytucji zamienił na swoich lub poleconych dyletantów w kwestii pomagania ON oraz pracodawcom.
  odpowiedz na komentarz
 • Kwiatkowski odwołany prezez pfron
  bert
  15.06.2017, 11:00
  Ja bym polecił p.Dr.mgr.Józef Patkiewicz dzałacz TWK Wrocław osoba Niepełnosprawna udziela sie społecznie walczy i pomaga, bardzo dobry organizator.
  odpowiedz na komentarz
 • Motyl odleciał...
  IQ145
  15.06.2017, 00:39
  Lepiej późno niż wcale... Zakończenie misji? Niby jakiej? Reorganizacja? Wolne żarty... Zdecydowanie efekt był jeden, ale zupełnie inny: totalna dezorganizacja! dotychczasowej, ponad 25-letniej (jakby tych lat nie oceniać) działalności Funduszu! Na szczęście (oby) w końcu znalazł się ktoś, kto się na "motylu" poznał i powiedział STOP demolce! Oby następca był choć trochę rozsądniejszy i bardziej praktycznie oraz realistycznie podchodził do działalności Funduszu... Ostatni rok? Nieustanne pajacowanie i picowanie! Przelewanie z pustego w próżne i to na wyścigi kto więcej piaru "wyprodukuje"! Absolutne zero realnych efektów dla ON! Jedynie multum bezsensownych i bezproduktywnych, typowo piarowych, komunikatów na stronie PFRON! Kto z niepełnosprawnych faktycznie odczuł w ostatnim roku zmiany na "lepsze" w Funduszu i powie, zgodnie z prawdą, że teraz jest lepiej? Nie chodzi o obietnice i obiecanki (tych każdy ma chyba dość), ale realne działania i efekty. Jest ktoś taki w całej Polsce? Bo komunikatów o tym, jak to cudownie powinno się teraz żyć ON po zmianach w Funduszu, na stronie PFRON w ostatnim roku ukazały się setki albo i nawet tysiące... A co na to... praktyka? Nie wymagam wiele, ale zapytam: czy choć jedna osoba w Polsce może to potwierdzić? Jakie zmiany w ostatnim roku jej dotyczyły i co się poprawiło? Chętnie przeczytam...
  odpowiedz na komentarz
 • "dobra zmiana"
  absurd
  14.06.2017, 21:13
  czyżby pan Kwiatkowski nie pasował pomysłami do "wielkiej reformy", czy kolejna ofiara z nominacji musi się nachapać? chore to
  odpowiedz na komentarz
 • Odwołanie
  intrada
  14.06.2017, 19:02
  To jakiś dziwny urząd. Trudno o stabilne działanie przy ta częstych zmianach szefa i nie tylko.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas