Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weź udział w jednym z trzech konkursów Integracji!

01.08.2017
Autor: Redakcja
loga trzech konkursów Integracji: Serwis www bez barier, Aplikacje bez barier oraz Warszawska Inwestycja bez barier

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogłasza trzy konkursy, promujące dostępność cyfrową i architektoniczną dla użytkowników z niepełnosprawnościami: „Aplikacja bez barier”, „Serwis www bez barier” i „Warszawska inwestycja bez barier”. Celem konkursów jest promocja najlepszych rozwiązań i podniesienie świadomości społecznej o ograniczeniach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami w zakresie nowych technologii, architektury i urbanistyki. Na zgłoszenia konkursowe organizatorzy czekają do 10 października 2017 roku.

Dostępność cyfrowa

Projekt prowadzony przez Integrację ma już wieloletnią tradycję. W konkursach cyfrowych: „Aplikacja bez barier” i „Serwis www bez barier”, wyróżnione zostaną aplikacje mobilne i serwisy internetowe, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i uwzględniają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Integracja nagrodzi otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność zgłoszonych prac i jak największą zgodność z międzynarodowymi standardami dostępności WCAG 2.0.

 

logo Serwis www bez barier

 

W 2016 roku nagrodę za najlepszą aplikację mobilną odebrał Romuald Roczeń, wiceprezes zarządu Fundacji Zobaczyć Morze:

- Wyróżnienie przygotowanej przez nas, a wykonanej przez Transition Technologies aplikacji Seeing Assistant Sailing to przede wszystkim uznanie dla pomysłu budzenia ciekawości do poznawania świata wśród osób z niepełnosprawnością – powiedział. – Z drugiej strony to także zaproszenie developerów do stałej dbałości o dostępność we wszystkich przestrzeniach.

 

logo Aplikacje bez barier

 

Dostępność architektoniczna

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma z kolei wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

- Dzięki projektowi „Warszawa Bez Barier” możemy wskazać osobom z niepełnosprawnością te przestrzenie, które są dla nich przyjazne i umożliwiają im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nagrody w poszczególnych konkursach są dedykowane podmiotom, które o dostępności myślą w sposób odpowiedzialny i kompleksowy – mówi Piotr Pawłowski, Prezes Integracji.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

  • Samorząd terytorialny (Dzielnica)
  • Obiekt użyteczności publicznej
  • Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
  • Obiekt zabytkowy

logo Warszawska Inwestycja bez barier

– Rok temu jako pierwszy deweloper podjęliśmy strategiczną decyzję, że każdy z naszych nowych projektów biurowych, wraz z miejską przestrzenią jaką kreuje, będzie budowany w sposób uniwersalny. Uzyskanie tytułu „Warszawskiej Inwestycji bez barier”, a później także certyfikatu „Obiekt bez barier” przez naszą inwestycję Atrium 2 było ukoronowaniem długofalowej pracy zespołu projektowego oraz potwierdzeniem wartości budowania z korzyścią dla społeczeństwa – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny spółki biurowej Skanska, ubiegłoroczny laureat w kategorii Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2017 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Integracja.org.

Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie podczas 22. Wielkiej Gali Integracji w warszawskiej Arenie Ursynów.

Konkursy organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Patronat nad konkursami objęli: Komputer Świat, GoMobi.pl, Polsko -Japońska Akademia Technik Komputerowych, Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, Eurobuild CEE, Bryla.pl, Niepelnosprawni.pl

Więcej informacji:

Szymon Bubiłek – Koordynator Projektu
tel. 570 066 406, e-mail: szymon.bubilek@integracja.org

Tomasz Pisarzewski – Specjalista ds. marketingu i PR
tel. 505 602 711, e-mail: tomasz.pisarzewski@integracja.org

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas