Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rzeszów: przyjdź na konferencję, poznaj rynek pracy

21.08.2017
Autor: oprac.: Jolanta Wiszowata, fot. Marta Kuśmierz
mężczyzna w biurze pisze na kartce

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim, Ogólnopolską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizują Ogólnopolską Konferencję „(Nie)pełnosprawny w pracy i biznesie”.

Podczas konferencji omówione zostaną przede wszystkim zagadnienia związane z zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością – ich miejscem i rolą na otwartym rynku pracy. Przedstawione zostaną formy wsparcia pracodawców w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością poprzez pomoc w przystosowaniu stanowisk pracy i dofinansowanie wynagrodzeń. Omówiona zostanie rola spółdzielni socjalnych w zwiększaniu przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych.

W ramach Konferencji zorganizowany zostanie panel dyskusyjny pod hasłem „Przedsiębiorco – nie bój się zatrudniać niepełnosprawnych”. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. wdrażanego obecnie przez rząd programu „Stabilne zatrudnienie – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”.

Konferencja odbędzie się 15 września 2017 r. w gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. T. Rejtana 16c, w auli bud. A1, początek o godz. 9:00. Chęć uczestnictwa w konferencji należy zgłaszać koordynatorowi konferencji, Wojciechowi Dylągowi – nr tel.: 17 867 52 18, e-mail: wojciech.dylag@zus.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas