Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

W gdyńskim Muzeum Emigracji każdy znajdzie coś dla siebie

22.08.2017
Autor: oprac.: Jolanta Wiszowata, fot. Bogna Kociumbas/Muzeum Emigracji
kobieta z zamkniętymi oczami przykłada ucho do słuchawki, obok niej kilka innych osób niewidomych

Trwa kolejna edycja projektu „Muzeum Bez Wyjątku”, oferującego kompleksową dostępność zwiedzania zbiorów Muzeum Emigracji w Gdyni dla osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, głuchoniewidomych, a także z niepełnosprawnością intelektualną. Zobacz ofertę muzeum!

Oferta Muzeum

W ramach projektu „Muzeum Bez Wyjątku 2017” niesłyszący goście mogą skorzystać z oprowadzania po Muzeum Emigracji z tłumaczeniem na Polski Język Migowy lub System Językowo-Migowy. Oferta tłumaczeń na język migowy dotyczy poszczególnych wykładów, spotkań i prelekcji prowadzonych regularnie w Muzeum Emigracji. Informacje o konkretnych wykładach będą pojawiać się na stronie internetowej Muzeum Emigracji w Gdyni oraz w mediach społecznościowych.

Z kolei osoby niewidome, przy wsparciu przewodniczek biegłych w audiodeskrypcji, mają możliwość poznać budynek i odkryć te elementy ekspozycji, które można poznawać nie tylko wzrokiem.

Dla osób głuchoniewidomych przewidziane jest zwiedzanie z wykwalifikowanymi tłumaczami-przewodnikami (tzw. tłumacze SKOGN).

Natomiast przewodnicy osób z niepełnosprawnością intelektualną, w zależności od potrzeb, mogą oprowadzić grupę, przybliżając jej w przystępny sposób główne wątki wystawy, jak i asystować pojedynczym osobom podczas całej wizyty i pozwalając na indywidualny odbiór muzeum. Wsparcie przewodników może rozpocząć się już w momencie odebrania gościa Muzeum z przystanku autobusowego.

Bezpłatne zajęcia

W ramach „Muzeum Bez Wyjątku 2017” dostępna jest także bezpłatna oferta warsztatowa, adresowana do osób dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością narządu wzroku oraz do osób niesłyszących. Będą się one odbywać do końca listopada. Ich terminy mogą być uzgodnione indywidualnie.

Rezerwację warsztatów oraz oprowadzania po wystawie stałej należy dokonywać z wyprzedzeniem minimum 5 dni roboczych, a udziału w spotkaniach tłumaczonych na język migowy z wyprzedzeniem min. 3 dni roboczych.

Szczegóły dotyczące wizyt należy ustalić telefoniczne bądź mailowo (a.posluszna@muzeumemigracji.pl lub j.gojzewska@muzeumemigracji.pl) z Działem Edukacji Muzeum Emigracji. Koordynatorki projektu pomogą określić potrzeby i zaproponują program wizyty. Datę ustala się indywidualnie dla każdej grupy, razem z pracownikami Muzeum.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas