Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Likwidacja barier to również bezpieczeństwo

05.09.2017
Autor: materiał sponsorowany
Źródło: Integracja 2/2017
drzwi firmy CDVI

Czy na pewno wiemy, na czym polega likwidacja barier architektonicznych w urzędach, bankach lub innych budynkach użyteczności publicznej?

Co daje podjazd, który oczywiście jest istotny, ale na jego końcu znajdują się tradycyjne drzwi rozwierne. Czy ktoś pomyślał, jakie trzeba mieć umiejętności, aby pokonać takie drzwi, jeżdżąc na wózku? Albo chodząc o kulach? Albo przy balkoniku? Słowo POKONAĆ nie jest tu przesadne, ponieważ takie drzwi są najczęściej wyposażone w samozamykacz, który – jak nazwa wskazuje – ma zamknąć drzwi. W zależności od typów samozamykaczy jedne są bardziej agresywne, a inne łagodniejsze i dają więcej
czasu na spokojne przebycie jednego metra od progu.

Czy trzeba przeżywać stres, żeby przejść przez próg drzwi? Czy naprawdę w XXI wieku drzwi powinny być barierą architektoniczną?

Okazuje się, że można to zmienić. Firma CDVI wprowadza na polski rynek urządzenie o nazwie DIGIWAY, które jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i innymi niepełnosprawnościami, gdyż jego funkcjonalność działa przeciw wykluczeniu kogokolwiek w dostępie do budynku.

Zwyczajne wejście

DIGIWAY to automatyka drzwi, zaawansowany system, którego zadaniem jest automatycznie otwarcie drzwi oraz zamknięcie ich w taki sam sposób. DIGIWAY jest pomyślany tak, że nawet jeśli z jakiegoś powodu zatrzymamy się w progu, to system nie będzie próbował zamknąć drzwi – dając nam tyle czasu, ile potrzebujemy. Co więcej, poinformuje administratora budynku o tym, że drzwi nie mogą się zamknąć, więc można liczyć na to, że ktoś przyjdzie sprawdzić, z jakiego powodu pozostają otwarte.

DIGIWAY jest wyposażony w baterię buforową, dzięki czemu działa bez zarzutu nawet w sytuacji, kiedy nastąpi awaria energetyczna w budynku. Wszystkie jego zaawansowane funkcje są zarządzane przez układ elektroniczny oraz wielojęzykowe oprogramowanie układowe, natomiast napęd jest w pełni elektromechaniczny, co oznacza sprawne działanie urządzenia bez względu na zmianę pogody czy temperatury powietrza.

Ewakuacja

W jaki sposób administrator budynku pomyślał o sprawnej ewakuacji? Chodzi o coś więcej niż strzałki na korytarzach, gdyż, aby mówić o bezpiecznej i sprawnej ewakuacji, drzwi nie mogą być barierą nie do pokonania. Zatem kolejna istotna cecha urządzenia DIGIWAY to wejście tzw. alarmu pożarowego, co powoduje, że w przypadku zadziałania systemu przeciwpożarowego DIGIWAY natychmiast przejdzie w tryb alarmu i automatycznie otworzy drzwi, ułatwiając ewakuację wszystkich osób z budynku.

Zgłoś się!

Firma CDVI oferuje możliwość przetestowania urządzenia DIGIWAY w swoim obiekcie. Jeśli nie spełni oczekiwań, można je oddać. Zainteresowani proszeni są o kontakt poprzez e-mail: info@erone.com.


Partnerem materiału jest

logo firmy CDVI

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Wrota do Galerii Bałtyckiej!!! trzeba otworzyć samemu
    inwalidka
    13.10.2017, 08:43
    Od lat walczę gdzie się da o samoczynnie otwierane wrota (ogromne i bardzo ciężkie) do Galerii Bałtyckiej w Gdańsku Wrzeszczu. Bez rezultatów. Nawet osoby zdrowe mają z tym problem, a co dopiero osoby starsze czy inwalidzi zwłaszcza na wózku. Są niby jedne drzwi, które rzekomo otwiera fotokomórka, jest to jednak tylko tzw. ściema, gdyż wielokrotnie wypróbowałam (mieszkam w pobliżu) i nic takiego nie ma miejsca. Proszę w imieniu wszystkich, którzy nie mają siły by pchać masywne wrota, pomóżcie to zmienić.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas