Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie na przebudowę łazienki

30.09.2017
Autor: C.

Dzień dobry. Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym (kod 09-M), w związku z wykonywanymi zabiegami dializy w domu zmuszona jestem przebudować łazienkę... (usunięcie wanny...), czy jest możliwość uzyskania dofinansowania?

Szanowna Pani,

istnieje taka możliwość. Może się Pani ubiegać o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych ze środków PFRON. Za bariery architektoniczne rozumie się wszelkie utrudnienia występujące w budynku i jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym.

Wysokość dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych wynosi do 95 proc. wartości realizowanego zadania, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.

Celem uzyskania szczegółowych informacji, proszę udać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Istnieje też możliwość odliczenia wydatków na adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej.

Z poważaniem,

Piotr Wojtewicz, aplikant adwokacki

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas