Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zakup auta – dofinansowanie

22.10.2017
Autor: K.

Dzień dobry, jestem osobą niesłyszącą. Syn też nie słyszy. Czy mogę korzystać z dofinansowania z PFRON za zakup auta z powodu, że mój syn chodzi do przedszkola integracyjnego w odległości 31 km? Za to dojazd z domu do przedszkola integracyjnego. Wiem, że jest tylko zakup dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Czy mogę korzystać? Mam problem z gramatyką języka polskiego, mam nadzieję, że państwo rozumie.

Szanowna Pani,

obecnie nie są realizowane przez PFRON projekty mające na celu dofinansowanie zakupu samochodu (proszę zapoznać się z informacjami na stronie PFRON).

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom (SPiNKa) współpracuje natomiast z większością koncernów samochodowych, uzyskując u nich określone preferencje przy zakupie aut przez osoby niepełnosprawne, które mają jego rekomendacje. Co prawda jest to stowarzyszenie, które udziela wsparcia finansowego osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu (kończyny dolne, kończyny górne), które mają status kierowcy (prawo jazdy kat. B), jednakże warto skontaktować się z nimi zasięgając bliższych informacji.

Proponuję także zapoznać się z indywidulanymi ofertami poszczególnych producentów samochodów, czy aktualnie nie posiadają rabatów przy zakupie samochodu przez osobę niepełnosprawną.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas