Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karnawałowa impreza dla dzieci z MPD

26.01.2010
Autor: Oprac.: Anna Godziuk. Fot.: arch. organizatora
Źródło: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym zorganizowało otwartą imprezę integracyjną dla środowiska rodzin osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce. W niedzielę Centrum Konferencyjne Zielna w Warszawie na kilka godzin wypełniło ponad 40 dzieci, którym towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci liczne atrakcje i zabawy, m.in. przedstawienie muzyczne "Kusy Janek", w wykonaniu grupy teatralnej Prusinowski Trio. Następnie dzieci, pod opieką animatorki gier oraz wolontariuszy - studentów Pedagogium Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej, poznawały świat zabaw cyrkowych i sztuczek magicznych. Wiele radości wniosła wizyta ponaddwumetrowej maskotki Scooby Doo, z którą dzieci pozowały do zdjęć. Atrakcją była również interaktywna podłoga Ifloor z logo stowarzyszenia i kolorowymi rybkami.

Dzieci podczas zabawy

Podczas gdy dzieci bawiły się pod okiem animatorów i wolontariuszy, rodzicie i opiekunowie uczestniczyli w warsztacie psychologicznym pt. "Rodzice w obliczu wyzwań związanych ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem z porażeniem mózgowym", które prowadziła psycholog Anna Dąbrowska, wykładowca w Pedagogium. Porady i informacje przekazane na wykładzie zostaną opublikowane na stronie stowarzyszenia.

- Bardzo nam zależało, aby wypracować taką formułę spotkania, by rodzice mogli znaleźć chwilę wytchnienia dla siebie od codziennych trudów opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym, mając świadomość, że ich dziecko jest w tym czasie pod dobrą opieką. I to nam się w pełni udało przeprowadzić. Wysoka frekwencja wśród rodziców na spotkaniu z psychologiem i ich aktywny w nim udział utwierdził nas w przekonaniu, że należy kontynuować tego typu działania – mówi Ewa Jagiełło, prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

Rodzice i opiekunowie

Udział w spotkaniu był bezpłatny. - Nie udałoby się nam zorganizować tak dużej akcji bez pomocy i wsparcia firm dobrej woli - mówi Marek Zembrzuski, wiceprezes stowarzyszenia.

Każde dziecko dostało na koniec imprezy paczkę z upominkami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas