Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Leczenie stomatologiczne – jakie przepisy dla osób niepełnosprawnych?

03.11.2017
Autor: L.

Jestem osobą z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym. Na podstawie jakich przepisów przysługuje mi prawo do kompozytowych materiałów światłoutwardzalnych do wypełnień w leczeniu stomatologicznym? Pani stomatolog chce ode mnie takiej informacji.

Szanowny Panie,

zgodnie z § 4.2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego, osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym, które ukończyły 18. rok życia, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługują znieczulenie ogólne i kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas