Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karta parkingowa po operacji

24.11.2017
Autor: Z.

Witam. Mój Tato był już posiadaczem karty ze względu na przebyty zawał. Karta wygasła lub nie mógł już z niej korzystać. Aktualnie Tato przechodzi operację by pass serca i chciałabym zapytać, czy może starać się o taką kartę? Serdecznie pozdrawiam

Szanowna Pani,

Rozumiemy, że Pani Tata miał kartę parkingową. Jednak w myśl obowiązujących przepisów, od 1 lipca 2014 r. karta parkingowa przysługuje wyłącznie osobie zaliczonej do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (na podstawie wydanego od 1 lipca 2014 r. orzeczenia o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień) mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. Przy czym w przypadku osób zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, wskazanie do karty parkingowej mogą uzyskać wyłącznie osoby mające zarówno znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, jak i przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

Ponieważ nie wiemy, czy Pani Tata posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, w którym są zawarte zapisy, na mocy których można otrzymać kartę parkingową, nie możemy odpowiedzieć precyzyjnie na Pani pytanie.

Proponujemy kontakt z Centrum Integracja w Warszawie – tel.: 22 831 85 82 lub e-mail: warszawa@integracja.org

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas