Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poznań: pokaz filmowy dla dzieci z napisami i audiodeskrypcją

23.10.2017
Autor: inf. pras., fot. archiwum redakcji
taśmy filmowe

Wyjątkowy pokaz filmu pt. „Dudi. Cała naprzód” z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących odbędzie się we wtorek, 24 października, o godz.10.00 w Bramie Poznania Centrum ICHOT przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu.

„Dudi. Cała naprzód” to pokaz wyjątkowy, ponieważ weźmie w nim udział ponad 100 dzieci niewidomych, słabowidzących oraz niesłyszących z poznańskich i podpoznańskich ośrodków rehabilitacyjnych. Dzięki audiodeskrypcji młodzi goście będą mogli „w pełni” przeżyć historię małej ośmiorniczki Macuni i jej przyjaciółki Ewki, zwariowanej ryby żabnicy. Film twórców takich obrazów jak „Artysta”, „Yves Saint Laurent” to pełna humoru i szalonych przygód podwodna odyseja, uwielbiana przez dzieciaki.

Przed i po seansie będzie okazja do rozmów z dziećmi, nauczycielami i opiekunami, a także organizatorami wydarzenia.


Organizatorem pokazu jest Fundacja Mili Ludzie, któremu partneruje Brama Poznania.

Pokaz to część projektu „Kultura dostępna – dla wszystkich!”, który jest współfinansowany ze środków PFRON, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Poza pokazami filmowymi i spektaklami teatralnymi z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących, które odbędą się w Opalenicy, Czarnkowie, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu, oferowane jest doradztwo instytucjom kultury, w kierunku udostępniania oferty kulturalnej widzom z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas