Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Curling: siedem drużyn z szansami na medal

18.03.2010
Autor: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Bardzo ciekawie przedstawia się  sytuacja w paraolimpijskim turnieju curlingu na wózkach. Choć na dwie sesje przed końcem rundy Robin kwalifikacje do półfinału zapewniły sobie już dwie ekipy – Kanada i USA.

O dwa pozostałe miejsca walczą Korea Południowa, Niemcy, Szwecja i Włochy. Iluzoryczne szanse na wejście do strefy medalowej ma także Norwegia.

Korei został ostatni przed  półfinałami (lub tie-breakami) mecz – z Niemcami. Niemcy zaś, jeśli myślą poważnie o półfinałach, muszą pokonać i Koreę i następną na ich drodze Szwecję. Łatwo nie będzie. Szwedzi są bliżej strefy medalowej niż Niemcy, a przed najciekawiej zapowiadającym się w tej rundzie meczem z Niemcami (dla Szwecji i Niemiec może to być mecz o wszystko) grają z przedostatnią w tabeli Japonią.

Plany tym drużynom mogą pokrzyżować Włosi i Norwegowie. Ci ostatni mają wprawdzie tylko jeden mecz do rozegrania, ale z ostatnią w tabeli Szwajcarią. Przy korzystnym układzie zdarzeń, jeśli Korea pokona Niemcy, a potem Niemcy Szwecję, Norwegowie mają realne szanse na tie-brek. Włosi zaś grają z Wielką Brytanią, która niespodziewanie po przegranym meczu ze Szwecją utraciła szansę na walkę o medale, oraz z najsilniejszą na obecnym etapie turnieju Kanadą.

Na dwa dni i dwie sesje gier przed finałami na złoty medal ma więc teoretyczne szanse siedem drużyn i wcale nie jest powiedziane, że najsilniejsze w turnieju Kanada i Stany Zjednoczone nie przegrają rywalizacji z atakującą strefę medalową z dalekiego, siódmego miejsca Norwegią.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas