Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sprinty bez medalu

22.03.2010
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Bez sukcesów zakończyli udział w igrzyskach paraolimpijskich nasi narciarze biegowi, którzy w niedzielę – ostatniego dnia igrzysk – rywalizowali w sprintach. Nikt z naszych reprezentantów nie zakwalifikował się do półfinału.

Najbliżej szczęśliwej ósemki byli Katarzyna Rogowiec i Jan Kołodziej. Rogowiec uplasowała się na 10. pozycji, podobnie jak Jan Kołodziej. Oboje nie kryli niezadowolenia.

Anna Mayer, która biegła w tej samej grupie co Rogowiec, zajęła 15. miejsce. – Na ostatnim łuku na wyjściu na prostą tak mi się przyczepiły narty do śniegu, że nie mogłam zrobić kroku. Chciałam podnieść nogę, straciłam równowagę i wywróciłam się. Kasia wywróciła się w tym samym miejscu, a jest przecież specjalistką – komentowała Mayer swój start po przybyciu na metę.

Warunki na trasie faktycznie pozostawiały wiele do życzenia. Padał deszcz ze śniegiem, od czasu do czasu wiało, na trasie były trzy rodzaje śniegu.

Nasi narciarze siedzący w ogóle nie nawiązali kontaktu ze światową czołówką. Na dobrym miejscu uplasował się Kamil Rosiek, zajmując 16. pozycję. Sylwester Flis był 27., a Robert Wątor - 30.

- Dzisiejszy start był dla mnie najważniejszy. Chciałem pobić życiowy wynik, ale nie udało się – powiedział Flis. – Teraz liczy się tylko hokej, a narty pozostaną na treningi. Zastosuję narciarstwo biegowe dla reszty drużyny. Poprawimy w ten sposób kondycję i wytrzymałość –powiedział grający trener polskiej kadry hokeja na sledżach.

To był ostatni start naszych zawodników na igrzyskach w Vancouver. Polacy wracają do domu z jednym medalem – zdobytym przez Katarzynę Rogowiec, która uratowała honor naszej reprezentacji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas