Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpieczna przyszłość z ubezpieczeniem – Gwarantowana Emerytura+

12.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, ekspert MetLife Rafał Piotrowski, fot. archiwum firmy MetLife
Źródło: Integracja 5/2017
Mężczyzna rozmawia przez telefon przy laptopie. Napis przy zdjęciu: Gwarantowana Emerytura+. Przyszłość osobista. Stwórz swoją osobistą przyszłość i żyj dokładnie tak, jak chcesz

Ubezpieczenie Gwarantowana Emerytura+, unikatowe rozwiązanie dla osób, które chcą odkładać oszczędności na przyszłą emeryturę bez ponoszenia ryzyka inwestycyjnego.

Gwarantowana Emerytura+ to indywidualne ubezpieczenie rentowe, które zapewnia wypłatę dożywotniego miesięcznego świadczenia już po 10 latach opłacania składek. Ubezpieczony sam określa wysokość gwarantowanego świadczenia, wiek, w którym zacznie je otrzymywać (może to być 60., 65. lub 70. rok życia) oraz tryb opłacania składki.

Ubezpieczenie skierowane jest głównie do trzech grup klientów:

  • przedsiębiorców prowadzących własną działalność, płacących relatywnie niewielkie składki ZUS;
  • profesjonalistów, przede wszystkim przedstawicieli tzw. wolnych zawodów, którzy szukają najlepszego sposobu gromadzenia oszczędności na emeryturę;
  • partnerów życiowych osób, które nie pracują i nie będą miały wypłaconej emerytury z ZUS.

Gwarantowana Emerytura+ to znakomity sposób na uzupełnienie emerytury państwowej, która w przyszłości będzie bardzo niska. Po zakończeniu pracy zawodowej możemy być zaskoczeni wysokością świadczenia z ZUS, o wiele niższego niż ostatnia pensja.

- Tym, co wyróżnia nasz produkt, jest elastyczność i gwarancja dożywotniej wypłaty świadczenia w ustalonej wysokości – mówi Rafał Piotrowski, Dyrektor Działu Rozwoju Produktów i Zarządzania Portfelem w MetLife.

Szerokie możliwości

Gwarantowana Emerytura+ umożliwia również ochronę życia i zdrowia ubezpieczonego i jego bliskich. Miesięczne świadczenie z tytułu niepełnosprawności wypłacane jest dożywotnio w przypadku całkowitej i trwałej niepełnosprawności ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Z kolei bliscy ubezpieczonego, w razie jego śmierci, otrzymują zwrot składek za umowę podstawową, pomniejszonych o opłatę stałą, oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 6-miesięcznych dożywotnich świadczeń emerytalnych.

W przypadku gdy śmierć ubezpieczonego nastąpiła przed upływem 15-letniego okresu wypłaty, bliskim będzie wypłacane dodatkowe miesięczne świadczenie emerytalne do końca tego okresu.

infografika, tekst alternatywny poniżej
Tekst alternatywny: Zobacz, co zyskujesz! Elastyczność i bezpieczeństwo

  • Gwarancja dożywotniej wypłaty świadczenia w ustalonej wysokości
  • Sam decydujesz kiedy przejdziesz na dodatkową emeryturę
  • Sam wybierasz wysokość dodatkowej emerytury - do 10 tys. zł miesięcznie
  • Przyspieszona wypłata świadczenia, gdy będziesz niezdolny do pracy wskutek NW
  • Unikatowe rozwiązanie na rynku
  • Gwarancja wypłaty świadczenia nie krócej niż 15 lat

Mówi się, że wspomnień nie można odebrać. Są tylko Twoje. Jednak dzięki Gwarantowanej Emeryturze+ teraz także przyszłość należy do Ciebie - możesz projektować ją według własnego uznania, by stała sieTwoja, osobista. Przyszłość osobista.

Dodatkowe korzyści

Gwarantowana Emerytura+ daje możliwość zwiększenia gromadzonych środków za pomocą wpłat na rachunek dodatkowy. Polisę można wzbogacić o specjalną ochronę ubezpieczeniową w razie poważnej (min. 50-procentowej) niepełnosprawności wskutek nieszczęśliwego wypadku. Ochrona ta zapewnia wypłatę jednorazową i w miesięcznych ratach przez 15 lat. Można też dokupić inne umowy dodatkowe.

Świadczenia nie podlegają podatkowi od spadków i darowizn oraz podatkowi od zysków kapitałowych.

Kampania „Przyszłość osobista” i nowe logo MetLife

Kampania „Przyszłość osobista”, promująca Gwarantowaną Emeryturę+, koncentruje się głównie na działaniach on-line. Oprócz bannerów i artykułów w internecie czy postów na Facebooku uruchomiona została strona przyszloscosobista.pl, na której klienci mogą poznać szczegóły oferty, a także skorzystać z formularza i skontaktować się z agentem MetLife.

Start kampanii zbiegł się z premierą w Polsce nowego logo MetLife, które firma od ubiegłego roku stopniowo wprowadza na swoich rynkach.

Gwarantowana Emerytura+ to pierwszy produkt MetLife w Polsce, który pojawił się pod nowym brandem.

- Odświeżenie marki i nowe logo to efekt globalnej strategii, która odzwierciedla cele MetLife, związane z realizacją potrzeb klientów. Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a my chcemy nadążać, a nawet wyprzedzać potrzeby naszych klientów i być dla nich zaufanym partnerem. Chcemy też zmienić to, w jaki sposób klienci postrzegają ubezpieczenia, dbając, żeby były prostsze i lepiej dopasowane do faktycznych potrzeb. Odzwierciedleniem tego podejścia jest nowe hasło towarzyszące marce „Razem przez życie” – mówi Aneta Świercz-Grądkowska, Dyrektor ds. Marketingu Zintegrowanego w MetLife.

Ubezpieczenie Gwarantowana Emerytura+ dostępne jest w sieci agencji i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie www.metlife.pl.


Materiał przygotowany we współpracy z

logo MetLife

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas