Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zobacz dostępne warsztaty i wystawy w warszawskim Muzeum POLIN!

14.12.2017
Autor: inf. pras./oprac. mk, fot. inf. pras
rekonstrukcja synagogi wewnątrz Muzeum POLIN

Muzeum POLIN w Warszawie jest dostępne i dostosowane dla różnych grup, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz normalizacji architektonicznej, Muzeum ułatwia dostęp do wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, zapewniając m.in.: tyflografiki, pętle indukcyjne czy audiodekrypcje. Zobacz najnowszą ofertę bezpłatnych warsztatów dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i wystawy dla osób niesłyszących!

Proponowane warsztaty

Oferta warsztatów została przygotowana dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Edukatorzy i edukatorki Muzeum przez elementy pedagogiki zabawy, poznanie wielozmysłowe, gry słowne i ruchowe zachęcają do wspólnego odkrywania piękna tradycji i kultury żydowskiej.

Co słychac na żydowskiej ulicy?

Poczujesz co to znaczy być na starej, przedwojennej ulicy Warszawy, gdzie słychać śmiechy dzieci, stukot kopyt, rozmowy w wielu językach, różne melodie wygrywane przez żydowskich muzyków. Zajrzysz do kawiarni, gdzie Julian Tuwim pisał swoje wiersze i będziesz mógł zatańczyć tango.

Święta żydowskie

Jakie jest najważniejsze święto żydowskie? Jak wygląda i jak pachnie tradycyjny stół szabatowy? Co to jest chanukija i dlaczego w Chanukę zjada się pączki? Poznaj magię żydowskich świąt i własnoręcznie wykonaj pachnącą besamimkę lub tradycyjną świecę.

Pod dachem synagogi

Zajrzyj na wystawę stałą i zobacz dach, barwne sklepienie pełne wizerunków zwierząt i mitycznych stworów, odtworzonej XVII-wiecznej synagogi z Gwoźdźca. Dowiesz się, co Żydzi robią w synagodze, poznasz wiele nowych i ciekawie brzmiących słów, a na zakończenie wykonasz własne przypinki.

Informacje organizacyjne

Miejsce: Zajęcia odbywają się w przestrzeni wystawy stałej, w Centrum Edukacyjnym lub w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia".
Terminy: w tygodniu oprócz wtorków (tego dnia muzeum jest nieczynne)
Godziny rozpoczęcia: 10.15 i 13.00
Cena: warsztaty bezpłatne
Rezerwacje: rezerwacje@polin.pl

Więcej na temat warsztatów przeczytasz na stronie Muzeum.

Ostatni miesiąc wystawy

Styczeń 2018 roku to ostatni miesiąc, w którym można odwiedzić wystawę czasową „Krew. Łączy i dzieli”. Muzeum oferuje bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Zarezerwuj termin na niedzielę, 14 stycznia, o godz. 13:00 pod adresem mailowym: muzeumdostepne@polin.pl.

Ekspozycja pogłębia wiedzę na temat krwi w kulturze żydowskiej w jej wymiarze religijnym, historycznym i społecznym, odnosząc się do tradycji i współczesności. Jej celem jest ukazanie faktów, a także obalenie stereotypów, zwłaszcza w kontekście relacji chrześcijańsko-żydowskich.

Dowiedz się więcej o wystawie na stronie Muzeum POLIN.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas