Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Sylwia Gajewska

15.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Beata Lenart
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Sylwia Gajewska

Sylwia Gajewska – fotomodelka i wizażystka, wyróżniona w kategorii Sztuka, moda, design w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Pomysłodawczyni i założycielka pierwszej w Polsce Agencji Equal, dla modelek i modeli z niepełnosprawnością (2014), dziennikarka, wizażystka, blogerka i fotomodelka, z wykształcenia logopeda, ale też studentka pedagogiki specjalnej. Mieszka w Ciechanowie.

- Otwierając agencję, chciałam pokazać, że osoby z niepełnosprawnością nie różnią się od innych, są piękne i realizują się w różnych zawodach – mówiła Integracji na początku działalności. – Jestem akuszerką ich marzeń - zaczynają w siebie wierzyć. Decydują się pokazać światu i zaprezentować niepełnosprawność jako atut.

Kocha wizaż i czerwień na ustach, od zawsze zamieniała dom w wybieg dla modelek: zabierała mamie szpilki, przebierała się i robiła makijaż.

Przed obiektywem aparatu czuje się jak ryba w wodzie, tam znikają wszystkie bariery. Profesjonalne sesje zdjęciowe były jej marzeniem od dzieciństwa, a teraz ma ich za sobą kilkadziesiąt.

Od urodzenia ma artrogrypozę, nigdy jednak nie uznała tego za przeszkodę w realizacji swoich marzeń. Mimo niepełnej sprawności rąk wykonuje profesjonalne makijaże. Jej pasją jest łamanie stereotypów o osobach z niepełnosprawnością, a szczególnie kobietach.

Chciałaby zarażać wszystkich swoją wiarą w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Sama jest dowodem na to, że wystarczy chcieć. Prawdziwą biedą jest dla niej rezygnacja z marzeń, a akceptacja choroby – warunkiem szczęśliwego życia.

Szczęście daje jej robienie czegoś dobrego dla innych. Wierzy i doświadcza, że dobro wraca do niej ze zdwojoną siłą.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas