Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Paweł Karpiński

20.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Jacek Reda
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Paweł Karpiński

Paweł Karpiński – mistrz tańca solo i w parze, wyróżniony w kategorii Rozrywka w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Tancerz, z wykształcenia informatyk. Od dziecka porusza się na wózku. Jego pasją jest sport, grał w koszykówkę, lubi próbować nowych dla siebie dyscyplin, jak tenis, bilard czy szermierka.

Przygodę taneczną rozpoczął w wieku 11 lat. Obecnie tańczy z partnerką pełnosprawną, Nadiną Kinczel, w kategorii Combi. Mają na koncie wiele sukcesów o randze krajowej i międzynarodowej. Są mistrzami Polski oraz wicemistrzami Europy. Do ich największych sukcesów należy aktualny tytuł II wicemistrzów świata.

Tańczy również z Joanną Redą w kategorii Duo. W 2017 r. zdobyli po raz dziesiąty z rzędu tytuł mistrzów Polski w obu stylach tanecznych. Są aktualnymi mistrzami Europy i II wicemistrzami świata w tej kategorii tanecznej.

Jako jedyna osoba na wózku w Polsce uzyskał uprawnienia instruktora tańca sportowego, co daje mu możliwość szkolenia osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością w Polsce i za granicą.

Prowadzi zajęcia dla osób na wózkach w Warszawie i Łomiankach, w szkole tańca Swing-Duet.

Jego pasją są także podróże. Marzy o Kubie, Meksyku i Ameryce. Był już w 20 krajach świata, m.in. w Japonii Azerbejdżanie i Izraelu.

Na co dzień pracuje w międzynarodowej firmie branży farmaceutycznej, w której zajmuje się dostarczaniem zintegrowanych rozwiązań informatycznych i technologicznych, mających na celu przyspieszenie procesów opieki zdrowotnej.

W najbliższych planach ma założenie rodziny ze swoją narzeczoną Kasią.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas